Manşet 11.1.2020 22:27:01 3017 defa okundu

“ZAİNAL TANIDIĞIM KADARIYLA İYİ BİR İNSANDI”

Gülistan Doku ve Zainal A.’nın ortak arkadaşı aynı zamanda Zainal’ın iş arkadaşı da olan Ebru Doğan ile konuştuk.

Gülistan Doku ve Zainal A.’nın ortak arkadaşı aynı zamanda Zainal’ın iş arkadaşı da olan Ebru Doğan, “Zainal hakkında pek fazla bir şey diyemeyeceğim. Onu tanıdığım kadarıyla iyi biriydi. Ben daha önceden Hanımeli’nde Gülistan’la da çalıştım. Zaten arkadaşlıkları orada başladı. Ama darp veya kaba kuvvet uygulandığını görmedim ve şahitte olmadım. Ayrılırlardı ama bir zaman sonra barışırlardı. Zainal, Gülistan’a aşırı derecede değer veren bir insandı. Onun kırılmasını, üzülmesini istemezdi. Ben izine ayrıldım. İzindeyken Gülistan beni bir-iki defa aradı. İlk aradığı zaman telefonu açtım ama sesi gelmediği için kapattım. İkinci kez aradığı zaman Zainal’ın işte olup-olmadığını sordu. Ben de iş arkadaşlarımızdan birini arayıp iş yerinde olduğunu öğrendim. Sonra Gülistan’ı aradım işte olduğunu söyledim.  ‘Onunla görüşeceğim’ dedi. ‘Tamam’ dedim ve kapattık. Daha sonra Tunceli’ye geldim. Otobüsten inip evime gittim. Evime polis geldi. Bana ‘arkadaşın nerede? Seninle görüşmüş.’ diye sorular soruldu. Ben de bildiklerimi anlattım.

Üniversitenin itiraf sayfasında durumu paylaştık, ‘gören ve ya haberi olan bize dönsün’ diye. Bir kişi dönüş yaptı. O da üniversite civarında gördüğünü söyledi. Biz de emniyete hemen bildirdik.

Onu çok merak ediyoruz. İnşallah sağ-salim bulunur. Zainal üzerindeki suçlamaları da şahsım olarak kabullenemiyorum. Çünkü, öyle biri olmadığına inanıyorum. Yardımsever bir çocuktu. Gülistan’a zarar verecek bir insan değildi. Gülistan neşeli ama içine kapanık bir kızdı. Bu sorunun bir an evvel çözülmesini istiyorum. İnanın ki ikisini de çok seviyorum. Ablası beni aradı. ‘Gülistan’la en son sen görüşmüşsün. Sana ne söyledi? Görüştüğü kimse gideceği bir yer var mı?’ diye kendisine de söyledim. Keşke bilseydim.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6722
 Dün : 18598
 Toplam : 38443317
 Ip No : 3.235.45.196