Eğitim 6.11.2018 08:28:27 728 defa okundu

Yurtta kalanlardan doğaya armağan

1308 adet fidan diktiler

Tunceli’de KYK yurtlarında barınan öğrenciler hatıra ormanı oluşturdu. Şehrin Elazığ güzergahındaki girişine Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Tunceli İl Müdürlüğüne bağlı yurt müdürlüklerinde barınan öğrencilerin katılımı ile 1308 adet fidan dikildi. Konuya dair görüş bildiren KYK İl Müdürü Murat Şahin, öğrencilerin zamanlarının çoğunu üniversite ve yurtlarda geçirdiğine dikkat çekti. Şahin, kurum olarak barınma unsurunun yanı sıra, öğrencilerin sosyal ve sanatsal yönden gelişimlerine katkı sunmayı da çok önemsediklerine vurgu yaptı.

 

Jandarma Uzman Çavuşların isimleri verildi

Dikilen iki adet fidana, geçtiğimiz ayın sonlarında Nazımiye sınırları içerisinde sürdürülen bir operasyon sırasında donarak yaşamlarını yitiren iki Jandarma Uzman Çavuşun isimleri verildi. Öğrencilere farkındalık kazandırmak için yapıldığı açıklanan etkinlikte; fidanlar dikilmeden önce Tunceli Orman İşletme Müdürlüğü uzman personeli tarafından nasıl fidan dikileceği, fidan ekiminin ülkemize ve geleceğimize sağlayacağı faydalar da anlatıldı. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Tunceli İl Müdürü Murat Şahin, kurum olarak asıl amaçlarının öğrencilere kusursuz barınma imkanı sunmak olduğunun altını çizerken, görevlerinin sadece bundan ibaret olmadığını da sözlerine ekledi.

 

Sadece barındırmıyoruz…

Öğrencilerin zamanlarının çoğunu üniversite ve yurtlarda geçirdiğine dikkat çeken Şahin, öğrencilerin kişisel gelişimlerini sağlamak ve kötü alışkanlıklar edinmelerinin önüne geçmek için, barınma hizmetleri ile birlikte imzalanan çeşitli protokoller sayesinde gerçekleştirilen, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler olduğunu da paylaştı. Bu aktiviteler sonucunda 2017-2018 eğitim-öğretim yılı içerisinde 3195 öğrenci ile çeşitli aktiviteler gerçekleştirildiğini aktaran KYK İl Müdürü, bunun öğrencilere yansımalarını da paylaştı.  Yapılan kurs, atölye faaliyetleri ve sosyal faaliyetlere yoğun katılım sağlayan öğrencilerin; dini, tarihi ve kültürel öneme sahip ülke içi ve yurt dışı gezilere gönderildiğini de söyleyen kurum müdürü Murat Şahin, öğrencilerin gönderildiği ülkeler ile şehirleri de aktardı.

 

Azim, Kararlılık ve Hassasiyetle Devam Edecek

Şahin, konuşmasının son bölümünde şu açıklamalara yer verdi; “Bu kapsamda; 16 öğrencimiz Samsun iline, 2 öğrenci Kudüs, 2 öğrenci Balkanlara ve 15 öğrenci ise Kütahya, Afyon, Bursa ve Çanakkale illerine gönderildi. İlimizde bulunan öğrencilerin Yüksek Öğrenim ve Kredi Yurtlar Kurumunda barınmaları öğrenciler için birçok avantajı var. Bu çalışmalarımız azim, kararlılık ve hassasiyetle devam edecektir.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4874
 Dün : 22373
 Toplam : 28773302
 Ip No : 3.90.12.112