Sürmanşet 15.5.2019 09:17:15 566 defa okundu

Yozgat’tan Uzanan Yardım Eli

Getirilen traktör yeni sahiplerine teslim edildi. VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Yozgatlı iş insanı Mehmet Şimşeker Dünya Çiftçiler Günü’nde Tunceli Belediyesi’ne traktör hibe etti. Medyadan takip ettiği Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu’nun çalışmalarından çok etkilendiğini söyleyen Şimşeker, traktörü tarımla uğraşan bu kente armağan ettiğini belirtti.

 

Yozgatlı Şimşeker’den Tunceli’ye traktör hediyesi

 

Tunceli Belediyesi binası önünde gerçekleşen traktör teslim töreninde konuşan Yozgatlı Mehmet Şimşeker, Maçoğlu’nun çalışmalarını Ovacık Belediye Başkanı olduğu dönemden beri takip ettiğini ve Türkiye’de bu üretim modelinin gelişmesi için destek olmak istediğini ifade etti.

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu da Şimşeker’in teklifte bulunduğunu fakat bu teklifin hayata geçirilmesi konusunda tereddüt ettiğini dile getirdi. Konuşmalarını bitirdikten sonra Şimşeker ve Maçoğlu hediye edilen traktöre bindi.

 

“Kooperatifleşmenin, birliğin, beraberliğin güzel bir örneği oldu”

Kooperatifleşmeyi desteklemek için traktör armağan ettiğini söyleyen Şimşeker, “Başkan Maçoğlu Ovacık döneminden beri tarım alanında ülkemizde büyük ilgi gördü. Kooperatifleşmenin, birliğin, beraberliğin de güzel bir örneği oldu. Bu kooperatifleşmeyi desteklemek için, ülkemizde bu modelin yayılması için ne yapabiliriz diye Maçoğlu’nu aradım. Ovacık döneminden beri görüşüyoruz. Tarım yapılması için, kooperatifleşmenin yayılması için, traktör ihtiyacınız varsa size bir traktör hediye edelim dedik. Başkanım da kabul etti. Biz de 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Gününde teslim etmek istedik. Bu vesileyle tüm dünya çiftçilerinin ve özellikle ülkemizdeki çiftçilerin gününü kutluyorum. Traktörümüzü de teslim ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

“Toprağa dair vicdanı olan herkesin dayanışma içinde olduğunu gördük”

Maçoğlu da hediye için teşekkür etti ve şunları söyledi; “Ovacık’tan beri tarımsal faaliyetlerimizi birçok dostumuz destekledi. Ama bu çok anlamlı. Dünya Çiftçiler Günü’nde Mehmet arkadaşımızın çıkıp sadece bu ülkede böyle bir üretimin, bir çalışmanın yapıldığını vicdanıyla görüp, dayanışma içerisinde bulunması çok önemli. Bir gün ‘Size ürettiğim bir şey vermek istiyorum. Sadece motorunun dışarıdan geldiği ama geri kalanının yerli olduğu kendi markamla bir traktör vermek istiyorum.’ dedi. İlk Mehmet ile görüştüğümde, bu durumun gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda içimde bir kaygı vardı. Sonra Türkiye’de vicdanı olanların tutarlı olduğunu, aslında toprağa dair vicdanı olan herkesin dayanışma içinde olduğunu gördük.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5965
 Dün : 16130
 Toplam : 30707903
 Ip No : 35.175.200.4