Manşet 4.8.2022 11:49:46 465 defa okundu

Yola çıktılar

​​​​​​​Usul usul geliyorlar

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 7-11 yaş grubundaki ilkokul öğrencilerine otomobil sporlarını tanıtmak ve yeni yetenekler keşfetmek amacıyla geliştirilen "Mobil Eğitim Simülatörü", yolculuğuna Karadeniz'de devam ediyor.

TOSFED'den yapılan açıklamaya göre, bu ay Ordu'da başlayan programda simülatörler, illerin Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri'nde öğrencilerle buluşacak. Ağustos ayında Karadeniz'in ardından Doğu Anadolu'da da proje uygulanacak.

Çocukların hem otomobil sporları hem de temel trafik güvenliği konularında bilgilendirilmesi hedeflenen proje kapsamında bugüne kadar Samsun, Amasya, Çorum, Kastamonu, Çankırı, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Tokat, Erzincan, Elazığ, Sivas, Tunceli, Malatya, Eskişehir, Konya, Karaman, Nevşehir, Aksaray ve Ordu'da yaklaşık 5 bin 500 çocuğa ulaşıldığı açıklandı.

Katılımcılar, projenin teknoloji sponsoru Apex Racing tarafından çocuklara özel tasarlanan simülatörlerle, proje için Eren Tuzci tarafından modellenen TOSFED Körfez Yarış Pisti'nde karting deneyimi yaşıyor.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5862
 Dün : 21697
 Toplam : 51448396
 Ip No : 3.238.225.8