Manşet 10.4.2018 21:38:29 2431 defa okundu

Yol ulaşıma açık, ekskavatör inşaatı rastgele yıkıyor

Burası Tunceli'deki İl Sağlık Müdürlüğü'nün boşalttığı bina. Bina yıkılırken kentin en işlek caddesi olan Cengiz Topel ve Emniyet Sokak araç ile yaya trafiğine dahi kapatılmadı. 5 Katlı binanın günlerdir tepesine ekskavatör çıkararak yıkımını gerçekleştiren firma, komedi filmlerine adeta taş çıkarıyor

Tunceli merkezdeki Sağlık Müdürlüğü’nün bir süre önce boşalttığı binanın yıkım çalışması başlatıldı. Moğultay Mahallesi Cengiz Topel Caddesi üzerindeki 5 katlı binanın tepesine çıkarılan ekskavatör ile yıkımı yapılmaya çalışılan bina nedeniyle alınan önlemler halk deyimiyle evlere şenlik. Kentin en işlek caddelerinden Cengiz Topel ve Emniyet Sokak araç ile yaya trafiğine kapatılmazken, inşaat kırıntıları karşı kaldırıma kadar ulaşan yıkım sırasında birkaç emniyet bandının olması ise tepki çekti. Civardaki işyerleri tozdan kapılarını açamazken, tepkiler üzerine toza hortumla tutulan düşük tazyikli suyla müdahale edilmesi ise ortamı iyice gerdi.

 

5 Katlı Yıkıma Hortumlu Çözüm

Tunceli merkezdeki Sağlık Müdürlüğü’nün bir süre önce boşalttığı binanın yıkım çalışması başlatıldı. Kentin en işlek caddelerinden ve şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan minibüslerin kullandığı Cengiz Topel Caddesi ile Emniyet Sokak’ta hiçbir emniyet önlemi alınmadı. 5 katlı binanın tepesindeki ekskavatör rastgele binayı yıkarken, oluşan yoğun toza esnafın tepkisi üzerine tazyiksiz suyla hortumlu müdahale edilmesi ise komedi filmlerine alıntı yapılacak görüntüye sahne oldu.

 

Günlerdir esnafı mağdur ederek çalışılıyor

Tunceli merkezdeki bazı mahallelere yolcu taşımacılığı yapan minibüslerin kullandığı ve kentin en işlek caddelerinden biri üzerinde bulunan Tunceli İl Sağlık Müdürlüğü’ne ait boşaltılan 5 katlı binanın yıkım çalışmaları başladı. Geçtiğimiz hafta başlayan yıkım çalışmalarındaki tedbirsizlik ile dikkatsizlik ise adeta kazalara davetiye çıkaran türden. Emniyet Sokak ile Cengiz Topel Caddeleri üzerinde park eden araçlar, yaya ve araç trafiğine kapatılmayan yol, inşaatın çevresinde hiçbir önlem alınmaması, beş katlı binanın tepesine çıkarılarak yıkımı iş makinasının darbeleriyle gerçekleştirilen eski binadan ötürü civardaki esnaf günlerdir iş yapamaz hale geldi. Geçtiğimiz hafta başlayan yıkıma dair yaptığımız çekimler ve durumu kendisine aktardığımız İl Sağlık Müdürü Doktor Sercan Özaydın ve Tunceli Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel ile Yardımcısı Sami Doğan, yıkımın durdurulmasını istemişti. Gerekli önlemlerin alınması sonrasında yıkıma devam edebileceği ihtarına rağmen haftasonu durdurulan yıkıma, iki gündür aynı tedbirsizlikle devam ediliyor.

Esnafın mağduriyeti ve tepkisine rağmen çalışmaların sürmesi, yolun araç ile yaya trafiğine dahi kapatılmaması ise olası facialara davetiye çıkaran türden.

 

Peki bu kadar yüksek bina böyle mi yıkılır?

Bu yıkımın nasıl yapılması gerektiğini sorduğumuz Tunceli’deki müteahhitlerden biri, adının yazılmaması koşuluyla şunları söyledi;

“Çevresine branda çekilerek, yollar ulaşıma kapatılıp suyla iyice ıslatıldıktan sonra, kolonlarına dinamit yerleştirilerek yolda ve civarda önlemler alınması koşuluyla bir defada yıkılabilirdi.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6639
 Dün : 11949
 Toplam : 25534983
 Ip No : 54.162.239.233