Siyaset 9.10.2019 20:45:37 867 defa okundu

Yeşil, “Savaşın kazananı olmaz”

Halkların Demokratik Partisi Tunceli Örgütü tarafından, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin açıklama yapıldı.

Partinin il örgütü adına konuşan Nurşat Yeşil, “Bab, Cerablus ve Efrin’deki işgal girişimi ile bölgenin kimlik, sosyal ve kültürel doku üzerinden demografisini değiştiren AKP Hükümeti bu siyasetini Kuzey ve Doğu Suriye’nin bütününe yaymak istemektedir.” dedi.

 

“Barış herkese kazandırır”

Yeşil; “Ortadoğu coğrafyası kan gölüne dönmüşken, Kuzey ve Doğu Suriye yıllardır birçok halkların ve inancın bir arada barış içerisinde yaşadığı model haline gelmiş durumda. Tüm dünyaya örnek bir model olan Kuzey ve Doğu Suriye coğrafyası AKP-MHP iktidarı tarafından işgal edilmek istenmektedir. Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik AKP’nin müdahale açıklamaları ve sınır hattına yönelik giderek artan askeri sevkiyatı, işgal girişimi hazırlığıdır.

Kuzey ve Doğu Suriye ile Türkiye sınırında 42 yıl önce ırkçı Baas rejimi tarafından uygulanan 350 kilometre uzunluğunda ve 10-15 kilometre derinliğindeki Arap Kemeri olarak adlandırılan plan, bugün Selefi-Cihatçı kemer olarak AKP-MHP ittifakı tarafından devreye konulmak istenmektedir. Bab, Cerablus ve Efrin’deki işgal girişimi ile bölgenin kimlik, sosyal ve kültürel doku üzerinden demografisini değiştiren AKP Hükümeti bu siyasetini Kuzey ve Doğu Suriye’nin bütününe yaymak istemektedir.

 

“Öcalan’a yönelik saldırılar, 20 yıldır İmralı Tecrit Sistemi üzerinden devam ettiriliyor”

9 Ekim 1998’de başlatılan uluslararası komplo ile bugün Suriye’nin içerisinde bulunduğu durum göz önüne alındığında, hedeflenenin ne olduğu ortaya çıkmıştır. 9 Ekim Uluslararası komplosu ile harekete geçen uluslararası ve bölgesel güçlerin yaktığı ateş çemberi, El Kaide’nin 11 Eylül 2001’deki saldırıları ile harlanıp, devamında Irak’ın işgali, ‘Arap Baharı’ olarak adlandırılan süreç ve yine bu dönemde İŞİD saldırılarıyla tüm Ortadoğu’yu sardı.”

Barışın yolunun İmralı Adasında tutuklu bulunan Abdullah Öcalan’dan geçtiği savunulan açıklamada, barış talebi dillendirildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13664
 Dün : 22719
 Toplam : 40263414
 Ip No : 3.238.147.211