Siyaset 30.10.2019 08:42:05 960 defa okundu

Yerel yönetimler yasasındaki ayrıntılar

Yerel yönetimler yasası düzenlemesi ile belediye başkanları ya da meclis üyeleri birden çok belediye şirketinde görev yapsa bile, tek şirketten maaş alacak.

Hazırlıklarla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak teklifte, ayrıca belediye başkanlarının birinci derece akrabalarının işe alınmasının engellenmesi de öngörülüyor.

 

AKRABA GÖREVLENDİRMELERİNE KISITLAMA

Düzenlemeye göre, belediye başkanlarının belediyeye bağlı şirketlerden maaş almalarına yönelik uygulamaya son veriliyor. Birden çok görev halinde de tek şirketten maaş alınacak. Ayrıca, belediye başkanı ve meclis üyeleri tek belediye şirketinde görev yapabilecek. "Etik" başlığı altında yapılan düzenlemede akraba görevlendirmelerine de sınırlama getirilecek.

 

KAMU ÇALIŞANLARINA "ÖDÜL SİSTEMİ" GELİYOR

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından da çalışma yürütülüyor. Liyakat ve yetkinliğin arttırılması için yol haritasının belirlendiği açıklandı. Buna göre, kamu çalışanlarını ödüllendirme sistemi getirilecek. Performansa göre, maaşta artış ya da kariyerde yükselme gibi teşvikler sağlanacak.

 

KAMUDA İSTİHDAM İLANLARINA ŞEFFAF SİSTEM

Kamuda istihdam ilanlarının şeffaf olması için özel bir sistem geliştirilecek. Bu sistem ile insan kaynakları, süreci çevrimiçi izleyebilecek. Kamu kurum ve kuruluşlarının marka değerini arttırmak için bilişim teknolojilerine uygun çalışmalar yapılacak.

 

YASA OCAK AYINA KADAR TAMAMLANACAK

Yasa teklifinin, 2020 yılının Ocak ayına kadar tamamlanması bekleniyor.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1467
 Dün : 12638
 Toplam : 36651994
 Ip No : 3.230.154.129