Spor 1.8.2019 08:53:44 2050 defa okundu

Yeni yönetimden açıklama

“Dersimspor’u dünyada saygı ile tanıtmak birinci önceliğimizdir”

Dersimspor Kulübü, 12 Mayıs 2019 tarihinde gittiği olağan genel kurulunda yeni yönetimini belirledi. Yönetim Kurulu üyeleri yaptıkları bir açıklamayla kulübü atağa geçireceklerini savundu ve Dersimspor’un birinci önceliğinin sportif başarı olmasının yanında, yaşadığı toplumun ekonomik, sosyal, doğa ve çevre olaylarına karşı duyarlı olacağı iddiasında bulunuldu. Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte hareket edileceği de taahhütler arasında yer aldı.

 

Altyapıda yerellik vurgusu

Dersimspor Yönetim Kurulu, “Basına ve Kamuoyuna” başlığıyla yazılı bir açıklama yaptı. “Saygıdeğer Dersimliler, Dersimspor’a gönül vermiş sevgili canlar, hepinizi yüreği sevgi dolu, özlem dolu, en içten duygularımızla selamlıyoruz.” ifadeleriyle başlayan açıklamada, gençlere ve çocuklara spor bilinci ve spor alışkanlığı kazandırılmak için çaba harcanacağı savunuldu.  Dersimspor Kulübü’nün herkesin kulübü olduğu belirtilen açıklamada, yeni bir yönetim modeli uygulanacağı ve bunun için de herkesin birlik olması gerektiği belirtildi.

 

“Dersimspor sevdalılarına emek ve katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz”

Dersimspor Kulübü Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Söze Dersimspor Kulübü’ne emeği geçmiş bütün yönetim kurullarına /seçilmişlerimize, desteğini bizden esirgemeyen kurum amirlerimize, iş adamalarımıza, esnafımıza, basınımıza ve en önemlisi de bütün zorluklara rağmen yağmur çamur demeden elini taşın altına koyarken en ufak tereddüt dahi göstermeyen vefakar taraftarlarımıza, kısaca tüm Dersimspor sevdalılarına emek ve katkılarından dolayı teşekkür ederek başlamak istiyoruz.

 

“Dersimspor STK’lerle birlikte hareket eder”

Dersimspor’un birinci önceliği; sportif başarı olsa bile, içinde yaşadığımız toplumun, ekonomik, sosyal, doğa ve çevre olaylarına karşı duyarlı olan sosyal bir projedir. Bu kapsamda Sivil Toplum Örgütleri ile birlikte hareket eder.

 

“Yetenekli gençlerimizi eğiterek dünyada saygı ile tanıtmak birinci önceliğimizdir”

Spor, insanların yaşamlarını aktifleştirmede gerekli olan fiziksel ve zihinsel gelişmeyi sağlayan en önemli unsurdur. Bu toprakların çocuklarına spor yaptırmak, sportmen bireyler olmalarına katkı sağlamak, içlerinde seçilmiş doğal yetenekli olanlara ileri futbol eğitimi vererek onları üst düzey kalite ve kapasitede gerçek profesyonel futbolcular olarak yetiştirmek, dünyada saygı ile tanıtmak birinci önceliğimizdir.

 

“Kulübümüzü daha iyi yerlere taşıyacağımıza herkes inansın”

Bunu başarmanın temel şartı ise altyapıyı oluşturmaktır. Her yıl büyük paralar harcayarak yapacağımız transferlerle Dersimspor’un geleceğini inşa edemeyiz. Bugün bulunduğumuz nokta bunun en açık göstergesidir. Kendi öz evlatlarımıza spor bilinci ve alışkanlığını kazandırmak, onları en iyi şekilde yetiştirerek kulübümüzü daha iyi yerlere taşıyacağımıza herkesin inanmasını isteriz.

 

“Yeni yönetim modelimizle, Dersimspor’u yaşatmaya kararlıyız”

Dersimspor Kulübü bu topraklar üzerinde yaşayan herkesin kulübüdür. Onu yaşatmak görevi herkesin omuzlarındadır. Bizler bu bağlamda yeni bir vizyon, yeni yönetim modelimizle geçmişimizle yüzleşerek oradan aldığımız birikim ve tecrübelerle Dersimspor’u yaşatmaya kararlıyız. Bu yolda Dersimspor’a gönül vermiş bütün dostlarımızı birlik olmaya çağırıyoruz.”

 

İşte Dersimspor’un Yönetim Kurulu Üyeleri;

Başkan: Hüseyin Çelik,

Mali Sayman: Hüseyin Güler,

Genel Sekreter: Sönmez Aydın

 

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Ali Aşkın, Haydar Bulut, Mustafa Ali Çelik, Mustafa Bektaş (Yurtdışında yaşıyor), Ünal Albayrak (İstanbul’da yaşıyor)

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4031
 Dün : 15526
 Toplam : 36630884
 Ip No : 3.235.75.174