Eğitim 7.11.2017 21:17:12 610 defa okundu

Yarın ki gündemimiz çocuklardan

Tunceli merkezdeki Atatürk İlkokulu 3. Sınıf Öğrencileri bugün gazetemizi ziyaret etti. Çocukların gazetemizin Sahibi Hüsniye Karakoyun’a yönelttiği sorular, zaman zaman esprili diyaloglara da neden oldu...İşte haberin tüm ayrıntıları:

Tunceli merkezdeki Atatürk İlkokulu 3. Sınıf Öğrencileri bugün gazetemizi ziyaret etti. Geçtiğimiz hafta gazetemizin Sahibi Hüsniye Karakoyun’u sınıflarına davet ederek gazetecilik üzerine bilgi aktarmalarını isteyen 3-A sınıfı öğretmen ve öğrencileri, bugün de gazetemizde haber toplantısına katıldı. Baskı tesislerimizi de gezen öğrenciler, matbaada gazetenin baskısını da bir süre izledi. Çocukların Karakoyun’a yönelttiği sorular, zaman zaman esprili diyaloglara da neden oldu.  

 

Geleceğin gazetecileriyle buluştuk

Atatürk İlkokulu 3. Sınıf öğrencileri bugün gazetemizi ziyaret ederek gazetecilik ve matbaacılık ile ilgili bilgi aldı. Tunceli’deki sorunların neler olduğunu sorduğumuz öğrencilerin ilginç tespitleri dikkat çekti. Sokak hayvanlarına kötü davranılmamasını, dar sokaklara araç park edilmemesini, askeri ve emniyete ait araçların şehir içinde hız yapmamasını isteyen çocukların soruları ve tespitleri zaman zaman esprili diyaloglar yaşanmasına da neden oldu.

Sınıf Öğretmenleri Nilgün Özçelik ve velilerden Selma-Şükrü Kılıç’ın “Veli Katılım Etkinliği” kapsamında geçtiğimiz hafta Tunceli EMEK Gazetesinin Sahibi Hüsniye Karakoyun’un Atatürk İlkokulundaki Gazetecilik söyleşisinin devamında bugün gazetemize konuk olan 19 öğrenci ve öğretmenleri, günü planlama, haber takibi, haberin oluşturulması ile matbaadaki baskıya dair bilgi aldı.

Yaklaşık bir saat süren bu konukluğun sonunda, öğrenciler öğretmenleri Nilgün Özçelik gözetiminde geldikleri servis aracıyla tekrar okullarına döndü.

Habere ilişkin Facebook'taki Tunceli EMEK Gazetesi ile Twitter'daki @TunceliEMEK adlı sayfalarımızda çok sayıda fotoğraf yayınlanmıştır.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1903
 Dün : 16118
 Toplam : 26038375
 Ip No : 54.198.55.167