Sürmanşet 21.9.2019 19:36:18 711 defa okundu

Yardımcı, “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır”

Sonel “Rafting sayesinde Tunceli artık spor ile anılıyor”

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Türkiye Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısı Tunceli’de yapıldı. Bunun  önemine vurgu yapan Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, Munzur Nehri’nin raftingle birlikte dünya tarafından tanındığını söyledi. Doğu ve Güneydoğu’daki bir çok nehrin raftinge elverişli olduğunu aktaran Yardımcı, bu kurulun oluşturulmasının sebebini ilerleyen dönemlerde açıklayacağını belirtirken Tunceli Valisi ve Türkiye Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Sonel ise, rafting sayesinde Tunceli’nin artık sporla anıldığına dikkat çekti.

 

Yönetim kurulunun ilk toplantısı Tunceli’de yapıldı

Türkiye Rafting Federasyonu Yönetim Kurulu, ilk toplantısını Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı’nın başkanlığında Tunceli Öğretmenevi'nde gerçekleştirdi. Toplantıya, Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, 22. 23. 24. Dönem Milletvekili Nusret Bayraktar, Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Gülşen Orhan, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Erol Ökten, Van Spor İl Müdürü Nevzat İnac, Gazeteci-Yazar Yaşar İcen, İş İnsanı Hakan Özer, Dünya Üreme Birliği Başkanı Prof. Dr. Timur Gürgan, Avukat Gürkan Demirkesen,  Dr. Nusret Yazıcı, Avukat Kazım Mert Açıkgöz, Federasyon Genel Sekreteri Nasuh Kritik, Menajer TV Programcısı Cihangir Güner, İŞKUR Tunceli Müdürü Özdemir Aktaş ve ilimizdeki milli sporcular ile antrenörleri katıldı.  

 

“Tunceli milli takımı İtalya’da dünya ikincisi oldu”

Burada konuşan Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, Tunceli’de düzenlenen Dünya Rafting Şampiyonası sayesinde Munzur Nehri’nin dünyada tanındığını söyledi ve “Bugün Tunceli’de olmamızın bir özelliği var. Tunceli raftingin merkezi haline geldi. Bilindiği üzere, Dünya Rafting Şampiyonası burada yapıldı. 3 kıtadan yüzlerce sporcu binlerce seyirci ile çok önemli bir organizasyon gerçekleştirdik. Munzur Vadimizde gerçekleşen dünya rafting şampiyonası ile Tunceli’yi, Türkiye’yi dünyaya tanıttık.

 

“Vali Sonel’e teşekkür ediyorum”

Burada bizleri misafir eden çok değerli Valimiz Sayın Tuncay Sonel’in de katılımıyla ilk yönetim kurulu toplantımızı Tunceli’de yapmayı planladık. Neden Tunceli’deyiz? Neden Doğu ve Güneydoğu’ya bu kadar önem veriyoruz?  Çünkü rafting, bildiğiniz gibi nehirlerin olduğu illerde yapılabiliyor. Bu illerimizde nehirlerin olması, sportif olarak da şansını arttırıyor. Tunceli, Van, Hakkari, Şırnak gibi illerimiz İstanbul gibi metropol şehirlerle spor açısından yarışıyor.

 

Bilindiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımızın himayeleri altında, Gençlik ve Spor Bakanımızın destekleriyle ‘sporla terörü yenme’ kampanyası kapsamında Doğu ve Güneydoğu illerimizde çalışmalarımızı yaptık. Burada yönetim kurulu arkadaşlarımızla yeni yol haritamızı çizip çalışmalarımıza başlayacağız. Çalışmalarımızı 5 vilayette sürdüreceğiz. Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak ve Hakkari’de de Tunceli modelini uygulayacağız.

 

 

“Yönetim kurulundan spor takımı kurulmuyor”

Yönetim kurulu üyelerimiz çok değerli insanlardan oluşmakta. Biz yönetim kurulu üyelerini açıklarken basından bazı eleştiriler de aldık. Ben eleştirilere cevap vermedim çünkü cevabımı buradan vermek istedim. Hiçbir yönetim kurulundan spor takımı kurulmuyor. Galiba basın onu atlıyor.  Spor takımı sporculardan kurulur, yöneticinin başarısı ile sporcuları bir yere sürükler. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla sadece raftingi değil, sporu en iyi şekilde yansıtmak için Doğu ve Güneydoğu illerimizde gençlerimize dokunma planı içerisindeyiz. Yönetim kurulunu niye kurduğumuzu kamuoyuna 1 sene sonra tekrar anlatacağız. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Biz bu organizasyonları defalarca yaptık. Hem sportif bir başarımız var hem de mükemmel organizasyon başarımız var.

Şu anda aramızda Tunceli’de milli takım sporcularımız da var. İtalya’da yarıştılar ve orada dünya ikincisi oldular.” dedi.

 

“Türkiye Şampiyonasını yapmak bizim için bir hayaldi”

Tunceli Valisi Tuncay Sonel ise yaptığı konuşmada; “Birkaç yıl öncesine kadar terör olaylarıyla anılan Tunceli, başta Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Bakanlarımızın destekleriyle ve kahraman güvenlik güçlerimizin teröristle mücadelede başlattıkları operasyonlarıyla huzur şehri haline geldi. Artık Tunceli denildiği zaman akla tatil şehri, spor şehri ve kültür şehri geliyor.

 

Fikret Yardımcı Başkanımızla tanıştığımızda ‘Munzur Nehri üzerinde niye bir Türkiye Şampiyonası yapılmasın’ dedik. Türkiye Şampiyonası’nı yapmak bizim için bir hayaldi. 2018 yılında Tunceli’de ilk kez Türkiye Rafting Şampiyonası yapıldı. Yine 2019 yılında Dünya Rafting Şampiyonası Tunceli’mizde yapıldı. Yaklaşık 20 ülkeden 800 civarında sporcuya ev sahipliği yaptık. Özellikle Sayın Başkanımıza muhteşem doğası olan bir yerin sporla da anılmasında büyük desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tunceli’nin bu organizasyonla kısa sürede çehresi değişti.” dedi. 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3265
 Dün : 20651
 Toplam : 36705290
 Ip No : 3.230.154.129