Ovacık 26.6.2021 17:52:46 3772 defa okundu

“Yapılmasın-Yapılsın”

20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali Toplantısı Yapıldı.

Tunceli Belediyesi Konferans Salonunda yapılan toplantıya; 2 ilçe belediye başkanı, bazı STK ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Toplantıda yapılması yönünde görüş bildirenler de oldu, pandemi nedeniyle yapılmaması yönünde görüş bildirenler de.

 

 

2 İLÇE BELEDİYE BAŞKANI ÇEKİNCELERİNİ AKTARDI

Bu yıl yapılması planlanan 20. Munzur Kültür ve Doğa Festivali toplantısı yapıldı. Belediye Meclisinin Mayıs ayı olağan toplantısında alınan karar doğrultusunda yapılacağı duyurulan ve tarihi de  Temmuzun 29, 30, 31 ve 1 Ağustos şeklinde açıklanan festivale ilişkin toplantıya katılan Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, pandemi nedeniyle yapılmasının yaratacağı sıkıntıları aktardı.

 

Divan üyeliklerini DEDEF Genel Başkanı Ali Haydar Ben, Tunceli Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Kaya ve İHD Dersim Şubesi Başkan Yardımcısı Gönül Sonbahar üstlendi.

Katılımcı kurumlara gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında kendilerine gidilmediğine sitem edenlerin olması üzerine söz alan İHD Başkan Yardımcısı Gönül Sonbahar, bunun yoğun gündem nedeniyle kendisinden kaynaklandığını söyledi ve “Özeleştiri veriyorum” dedi.

DEDEF Genel Başkanı Ali Haydar Ben, festivale az zaman kaldığına dikkat çekti ve “Bu süreci tartışmalara boğarsak yol alamayız. Küçük etkinlikler de olsa Munzur Kültür ve Doğa Festivalini yapmayı istiyoruz.” dedi.

Tunceli Belediye Başkan Yardımcısı Ümit Kaya ise “Festivalin yapılıp yapılmamasına dair tartışmayı zaten tüketmiştik. Elbette devasa konserlerle halkın sağlığını riske atmayız. İnsanlar artık müziğin sesini duysun. Bu süreçte çok bunaldılar.” dedi.

Belediyelerin sürekli değişen alanlar olduğunu ifade eden Partizan Temsilcisi Özkan Arslan, “Belediye bugün bizde yarın başkasında olabilir. Bu yüzden festivalin tam anlamıyla belediye üzerinden değil de, biraz daha kurumların ortaklaşma çabasıyla yürütülmesi gerekiyor. Biz geçmişte bir festival amblemi oluşturmuştuk. Bugün de yine aynı şekilde kurumlar üzerinden yürütülmesi gerekiyor” dedi.

CHP temsilcisi olarak katılan Hıdır Mercan, ESOB adına katılan Neval Tuğrul, DAD, SMF, DİSK temsilcileri de toplantıda görüş bildirdi.

 

Toplantıda alınan karar doğrultusunda festivale katkı sunacak kurum ve kişilerin görüşlerini yazılı olarak 28 Haziran Pazartesi günü saat 15.00’a kadar bildirmeleri istendi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13992
 Dün : 18615
 Toplam : 45536662
 Ip No : 3.239.58.199