Manşet 29.6.2020 19:59:01 462 defa okundu

Yalnızlık nedir ki?

Uzun zamandır bir yalnızlık almış başını gidiyor içimde.

Uzun zamandır bir yalnızlık almış başını gidiyor içimde. Ne dokunmaya hevesim ne de uzak kalmaya. Senden kaldı o yalnızlık bana. Ben yalnızlığına bile sahip çıkabiliyorum görüyor musun?

Sigarayı beraber yakmıyorsak, suyu beraber yudumlamıyorsak, yemeğe beraber oturamıyorsak, geceleyin uyuyup sabaha beraber uyanamıyorsak yalnızlığın ilk adımını atmışız. Ayrılmışızdır, bir yanımız kopmuştur, iki farklı beden de bir kalp atıyorken o artık paramparça olmuştur.

Yalnızlık nasıl bir şey? Etrafımda o kadar insan varken, kalabalık, hep sesler duyuyorken yalnızlığın nasıl olduğunu nereden bileceksiniz. Yalnızlığın bende tanımı sadece kendini kaybetmektir. İstediğiniz kadar çevreniz kalabalık olsun ama artık siz o kalabalığı, sesleri görmüyorsanız, duymuyorsanız, bitmişsinizdir. Artık hiçbir zaman eski siz olamazsınız.

O kadar çok yalnızım ki, her gece yastığa sıkıca sarılıp hayallerime dalıyorum. Hiç tadamadığım o duyguları yastığım ile beraber tadıyorum.

Ne zaman mutlu olacağım bir neden bulsam, bir yerden sorun çıkıyor. Sanırım yalnızlığım beni çok seviyor ve onu terk etmemi istemiyor.

Sana gelebileceğim tüm yollar kapandı artık. Ne koşarak gelirim ne de yürüyerek. Sen de gelemezsin bana. Bedenler ayrı olsa bile ben seni uzaktan sevmeye devam edeceğim. Sadece ruhuyla da sevebilen biriyim ben.

Yalnızlığı beceremeyen kişiler, kalabalık olsa da başarısız olmaya yatkındır. O yüzden ilk önce yalnız olmayı becerin. Sonra kalabalığa girersiniz.

Yalnızlık ismini verdiğiniz savaşın ortasında tek başımayım. Dört bir yanım kuşatılmış. Silahsız olduğum gibi bir o kadar da yorgunum. Seni benden almak istiyorlar. Ama onlara asla vermem. Ben seni sevdim anlıyor musun, günahsız ve temiz sevdim.

Sırılsıklam oldum yalnızlığın ile. Damla damla sağanaklı umutlarım var artık. Belki gelirsin diye bekliyorum. Belki de hasretin beni öldürüp gidecek bu kapkaranlık evde.

Hiçbir zaman tadamam sanıyordum o yalnızlık duygusunu ama artık başımın tacı yapmışım onu anladım.

Gecenin karanlığı odamı sarmış bir şekilde yaşıyorum yalnızlığımı. Sabahın ilk ışıkları ile sana günaydın diyorum. Yalnızlığım içerisinde seni arıyorum ama bulamıyorum. Bulamayacağımı bile bile aramaya da devam ediyorum.

En iyi arkadaşım yalnızlığımdır benim. İki yüzlü olan kişilerin, vefasızlıklarını çekmek yerine yalnızlığına sarılarak izlerim her birini kendi yalnızlık köşemden. Görüyorum ki dost diye yaklaşmış olanlardan çok şeytanca yaklaşan kişiler var.

Ne sevmeye gücüm var ne de ihanetlerinizi kaldırabilecek halim. Artık tamamen yalnızım. Bu yalnızlık içerisinde savrulup gideceğim sadece. Bırakın beni kendime, az ötede oynayın bana yeter.

Sizden Gelenler/Seher BOCA

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6409
 Dün : 23014
 Toplam : 37686562
 Ip No : 3.236.8.46