Sürmanşet 6.12.2018 08:16:00 561 defa okundu

"Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar Kampanyası"

GEA Arama, Kurtarma ve İnsani Yardım Grubu, "Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar Kampanyası"yla topladığı oyuncakları, Tunceli'deki ilkokul öğrencilerine hediye edecek.

Konserde Bilet Yerine 10 Oyuncak

Kampanya çerçevesinde Evrencan Gündüz, Kozyatağı Kültür Merkezi'nde konser verdi.

Konseri izlemeye gelenlerin bilet yerine yanlarında getirdiği 10 oyuncak, grup üyeleri tarafından toplandı.

Oyuncaklar, Tunceli Valiliği koordinasyonuyla belirlenecek okullardaki öğrencilere yarıyıl karne hediyesi olarak ulaştırılacak.

GEA Arama, Kurtarma ve İnsani Yardım Grubu Koordinatörü Umut Dinçşahin, konser öncesinde yaptığı açıklamada, gönüllüler olarak "Yalnız Oyuncaklara Yeni Arkadaşlar Kampanyası"nı 2007'den bu yana yürüttüklerini söyledi. On binlerce gönüllünün verdiği kullanılmayan oyuncakları temizleyip onararak başka çocuklara dağıttıklarını dile getiren Dinçşahin, kampanyayla şimdiye kadar 209 okulda 44 bin 556 çocuğa 165 bin 810 oyuncak hediye ettiklerini söyledi.

 

Konser Sonunda 3 Bin 850 Oyuncak Toplandı

Umut Dinçşahin, gerçekleştirilen konserde biletlerin ücretsiz olduğunu, katılımcıların 10 oyuncak karşılığında etkinliğe katıldığını belirterek, konser sonunda 3 bin 850 oyuncak topladıklarını aktardı.

Oyuncakların Tunceli Valiliği'nin belirlediği ilkokullardaki öğrencilere dağıtılacağını belirten Dinçşahin, "Bu kampanya; kardeşlik, paylaşım, imece, dostluk ve sevgi kampanyasıdır. Ayrıca organizasyonu 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü dolayısıyla da gerçekleştirdik." diye konuştu.

 

GEA Nedir?

1994 senesinde Yeni Yüksektepe Kültür Derneği bünyesinde kurulmuş, tamamı gönüllü üyelerden oluşan bir arama kurtarma, ekoloji ve sosyal kampanyalar grubudur.

GEA Ekibi; ulusal ve uluslararası alanda yaşamı tehdit eden bütün felaketlerde, afet sonrasında enkaz altında kalmış insanlara ulaşmak için arama kurtarma operasyonları gerçekleştirmekte, ihtiyaç halinde afet bölgesinde tıbbi ve insani yardım faaliyetleri sürdürmektedir.

 

GEA 1999 senesinden beri INSARAG (Birleşmiş Milletler Uluslararası Arama Kurtarma Ekipleri Tavsiye Grubu) üyesidir.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6457
 Dün : 16086
 Toplam : 29315623
 Ip No : 52.23.234.7