İlçe Haberleri 27.5.2020 19:56:10 2130 defa okundu

Yaban hayvanları artık “YABANİ” değil

Bakanlık kısıtlama dedi, biz Tunceli genelinde topluca #EvdeKal”dık Yaban keçileri ilçelere indi, ayılar güreş yaptı, sokaklar kedi-köpeklere kaldı...Polis ceza yazayım diye çıktı meydana ama o cephede de işler kesattı...İşte size tebessüm de ettirecek haberimiz...

 

4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasına Tunceli neredeyse yüzde yüz uyarken, ilçelerden renkli görüntüler de kaydedildi. Çemişgezek’te dağ keçileri ilçe merkezinde görüntülendi, Hozat’ta iki boz ayının güreşi kayıtlara geçti. Tunceli merkezde “in cin top oynadı” deyimine denk görüntüler oluştu. Şehrin en işlek caddesi durumundaki Cumhuriyet’te polis çevirme için bekledi ancak çevirip ceza yazacak bir şey denk getiremedi.

 

Topluca #EvdeKal”dık

 

Tüm Türkiye’de uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması, #EvdeKal çağrılarına belki de en çok uyan kent Tunceli oldu.

Topluca #EvdeKal’maya yatkın hallerimiz sırasında, hayli dikkate değer görüntüler de sosyal medyaya yansıdı. Hozat Kaymakamlığı’nın sosyal medya hesabından iki yavru ayının güreşi yayınlanırken, Çemişgezek’ten ise ilçe merkezine inen yaban keçilerinin turlamalarına yönelik görüntüler paylaşıldı.

 

Polisin işi kesattı(!)

Tunceli merkezde Tunmar’ın yanında halk deyimiyle pusu atıp ceza yazmaya heveslenen polis ekipleri, milletin #EvdeKal’ası tutunca, ceza yazamadı.

Tunceli merkez ile ilçelerde geceleri adeta hayalet yerleşim yerleri silüetleri kaydedildi.

Tunceli EMEK Gazetesi olarak Instagram hesabımız (tunceliemekgazetesi) ile Facebook hesabımız olan Tunceli EMEK Gazetesi adlı sayfalarımızdan yaptığımız canlı yayınlarda, sokaklarda sadece köpekler ile kedilerin olması dikkat çekti.

Youtube’daki Tunceli EMEK Gazetesi adlı sayfamızdan da korona günlüklerine dair çok sayıda video izleyebilirsiniz.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 23682
 Dün : 24077
 Toplam : 37727912
 Ip No : 18.207.240.230