İlçe Haberleri 16.1.2020 08:39:57 2373 defa okundu

"YETER ARTIK!"

Mitinge çağrı

Dersim Emek ve Demokrasi Platformu adı altında bir araya gelen çeşitli STK ve siyasi partiler, Cuma günü miting düzenlemeye hazırlanıyor. Bu amaçla düzenlenen bildiride “Yeter artık” denildi ve cinsel istismar vakalarına yönelik tepki eylemi olacağı belirtildi.

 

17 Ocak Cuma Günü Miting

Dersim Emek ve Demokrasi Platformu adıyla Cuma günü düzenlenecek mitinge çağrı yapıldı. 17 Ocak saat 11.00’da Seyit Rıza meydanında yapılacak olan “Kentimize, çocuklarımıza, geleceğimize sahip çıkmak için!!! Dersim Emek ve Demokrasi Platformu miting düzenleyecek” denilen çağrıda şu ifadeler yer aldı;

 

"ÖFKELİYİZ!

Pertek-Hozat-Ovacık ve tekrar Pertek! Son 5 ayda 4 ayrı yerde çocuklarımıza yönelik istismar vakası ortaya çıktı. Kadınlara ve çocuklara yönelik şiddet istismar vakalarında kent tarihimizde görülmemiş düzeyde bir artışla karşı karşıyayız.

 

YERTER ARTIK!

Geçtiğimiz Ağustos ayında gerçekleşen Pertek’te ki istismar vakasının sanığı ilk mahkemede tahliye edildi.  Cezasızlık politikaları, iyi hal-haksız tahrik gibi her türlü adaletsiz cezai indirimler her geçen gün istismarın, şiddetin, tacizin ve tecavüzün önünü açarken; şimdi de istismarcılara af niteliğindeki yasa tasarısının meclise getirilmesi planlanıyor. Yeter artık bu politikalar, her geçen gün yaşamımızı ve yaşam alanlarımızı elimizden alıyor. 

 

SUSMUYORUZ!

Kadınların ve çocukların yaşam hakkı kimsenin vicdanına terk edilemez. Failleri cesaretlendiren cezasızlık politikaları, şiddet istismar olaylarını da sistematik hale getirmektedir. Ve bugün bu kara tablonun üzerini gizlilik kararları bile örtmemektedir. Haklarımızın gaspına, istismarın affına, şiddetin aklanmasına asla İZİN VERMEYECEĞİZ.”

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2560
 Dün : 23634
 Toplam : 34520206
 Ip No : 3.94.202.172