Ovacık 11.5.2021 08:44:00 3509 defa okundu

“Vurulanlardan biri sivildi”

Murat Yıldız, askeri birliklerce düzenlenen operasyonda yaşamını yitirdi.

7 Mayısta meydana gelen olayda, bir araç içerisinde SİHA’lardan atılan bomba ile 3 kişinin öldürüldüğü belirtilirken, Yıldız’ın PKK örgüt mensubu şeklinde lanse edilmesine ailesi tepki gösteriyor. Tunceli Valiliği, 7 Mayısta meydana gelen olayla ilgili “Eren-7 (Mercan-Munzur) Operasyonu kapsamında; Tunceli İl Jandarma Komutanlığımızca Ovacık kırsalında, Jandarma Komando ve JÖH Birliklerimizce gerçekleştirilen operasyonda 3 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir.” açıklamasında bulunmuştu. Yıldız Ailesi ise oğullarının yaylada hayvanlara yer yapmak için evden çıktığını ve bir daha dönmediğini söyleyerek “silahıyla ölü ele geçirildiği” yönündeki açıklamaya tepki gösteriyor.

 

 YANMIŞ ARAÇTA 3 KİŞİ

 

Tunceli’nin Ovacık ilçesine bağlı Aşağıtorunoba Köyü'nde yaşayan 28 yaşındaki Murat Yıldız'ın 7 Mayıs'ta hayvanlarına barınak yapmak için aracıyla gittiği Ağaçpınar Köyü kırsalında askeri birliklerce gerçekleştirilen operasyonda yaşamını yitirdiği iddia edildi. Ovacık İlçe Jandarma Komutanlığı, Yıldız'ın köyde yaşayan ailesini çağırarak, Malatya Adli Tıp Kurumu’nda DNA testi vermesini istedi.

 

Konuya ilişkin Tunceli Valiliği tarafından yapılan açıklamada; “Eren-7 (Mercan-Munzur) Operasyonu kapsamında; Tunceli İl Jandarma Komutanlığımızca Ovacık kırsalında, Jandarma Komando ve JÖH Birliklerimizce gerçekleştirilen operasyonda 3 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir.” ifadeleri kaydedilmişti. Jandarma Genel Komutanlığı da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Ovacık kırsalında 3 PKK örgüt mensubunun öldürüldüğünü duyurmuştu.

 

Konuya ilişkin çeşitli ajanslara açıklama yapan Yıldız'ın babası Mazlum Yıldız, oğlunun yaylada hayvanlara yer yapmak için evden çıktığını ve bir daha dönmediğini söyledi. Baba Yıldız, "Oğlumu 3 panzer takibe almış. Tanıklar bunu bize söyledi. Daha sonra da oğlumdan haber alamadık. Oğlum yaylada hayvanlar için ahır ve barınak yapacaktı. Onunla birlikte çalışıyorduk. Köyde hayvanları otlatırken yanıma tanımadığım biri geldi. Yanan bir arabanın çekiciyle Ovacık’a götürüldüğünü ve araçta 3 kişinin olduğunu söyledi. Arabanın ne model olduğunu sorunca ‘taksi’ cevabı verdi. Rengini sorduğumda ise üzerinin bir çadırla örtüldüğünü söyledi” şeklinde konuştu.

 

DNA İÇİN MALATYA’YA GİDECEK

 

Ovacık İlçe Jandarma Komutanlığından çağrıldığını ve askerlerin yanan arabayı kendilerine gösterdiğini kaydeden baba Yıldız, “Araba tanınmaz haldeydi. Ortada araba diye bir şey kalmamıştı. Askerler arabanın içindekilerin helikoptere silah sıktığını söylediler. Bununla birlikte, arabanın içinde bir kişinin sakat olduğunu söylediler. Peki arabanın içinde sakat olduğunu nasıl görüyorlar ki? İhbar edildiğini düşünüyoruz.” dedi.

 

Mazlum Yıldız, sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan bu günlerde, oğlunun resmi izin belgesi olduğunu da söyledi.

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 14606
 Dün : 18615
 Toplam : 45537276
 Ip No : 3.239.58.199