Kadın & Sağlık 12.5.2018 16:32:42 537 defa okundu

Vücudu yağlandıran alışkanlıklar

Uyguladığınız diyet ve egzersizlere rağmen kilo vermekte zorlanıyorsanız, sebebi alışkanlıklarınız olabilir. İşte vücudunuzun yağlanmasına neden olan alışkanlıklar.

Birçok insan kilo vermeye çalışırken, yanlış alışkanlıkları nedeniyle daha fazla kilo alıyor. Beslenme saatleriniz, porsiyonunuzun boyutu ve daha kilo aldırdığını bilmediğiniz birçok alışkanlık, vücudun yağlanmasına neden oluyor. Ayrıca, bu alışkanlıklar besinlerin vücutta 'yağ' olarak depolanmasına neden olduğu için kilo vermeyi de oldukça zorlaştırıyor.

 

İşte vücudun yağlanmasına neden olan alışkanlıklar:

BÜYÜK PORSİYON

Kilo almanıza neden olan en önemli etkenlerden biri, dengeli beslenmemektir. Büyük porsiyonlar, daha fazla yememize ve kalori almamıza neden oluyor. Ayrıca yapılan araştırmalar obezitenin fazla olduğu ülkelerdeki porsiyonların, obezitenin az görüldüğü ülkelere göre daha büyük olduğunu gösteriyor.

 

BESLENME PLANI

Beslenme düzeni, 3 ana öğün ve 3 ara öğün olmak üzere toplam 6 öğünden oluşmalıdır. Çünkü düzensiz beslenme, sonraki öğünlerde daha fazla yemek yemeye ve kilo almanıza neden olur. Bir günde almanız gereken kalori miktarını belirleyerek, beslenme düzeninizi ona göre oluşturmalısınız.

 

GECE ATIŞTIRMALIKLARI

Gece vakti vücudun metabolizma hızı düştüğü için yediğiniz besinler vücutta yağ olarak depolanır. Akşam yemeğinde lif açısından zengin gıdalar tüketerek, gece acıkmanızı önleyebilirsiniz.

 

DİYET GIDALAR

Sanılanın aksine, diyet gıdalar kilo verme sürecine katkıda bulunmaz. Çünkü şekeri azaltılan gıdalarda katkı maddeleri daha fazladır ve bu maddeler vücudun doğal dengesine zarar verir. Diyet gıdalar yerine bol protein içeren meyve, sebze ve süt ürünlerini tüketebilirsiniz.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5470
 Dün : 21762
 Toplam : 25986169
 Ip No : 54.156.39.245