Spor 11.2.2020 19:15:59 1424 defa okundu

Vali Sonel’den malzeme desteği

Takımın adı sıradışı: Atletiko Vay Babo. Ancak dertleri çoğunluğun. Bugün bir görüşme gerçekleştirdiler. İşte Atletiko Vay Babo takımı ve yaşadıkları...

Tunceli’nin Hozat ilçesinde kurulan ve ilçede düzenlenen Kaymakamlık Turnuvasında ‘En Centilmen Takım’ olarak kupa alan Atletiko Vay Babo takımı, ekonomik imkansızlıklar yaşıyor. Takım, Mart ayında başlayacak olan Süper Amatör Lig’deki maçlara çıkmak için yaklaşık 16-17 Bin liralık kaynağı dahi bulmakta zorlanıyor. Destek istediklerinde, insanların Dersimspor’a dair çekincelerini aktardığını belirten Antrenör Mahir Erdemir, il genelinde 6 amatör takımın aynı sorunu yaşadığını söyledi. Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in makamında kabul ettiği ve kulübe eşofman, forma, ayakkabı desteği sözü verdiği Kulüp Başkanı da olan Erdemir, ‘Dersimspor ya artık 3. Lige çıksın ya da çekilsin de amatör kulüplerin önünü açsın. Çok fazla kaynak aktarılmasına rağmen, sürekli geriye düşen takım ve insanların parasal katkısının şeffaf harcanmamasının sonucunda oluşan güvensizlik önümüze engel olarak çıkıyor’ dedi.

 

Vali Sonel’den Atletiko Vay Babo’ya forma, eşofman ve ayakkabı desteği

Hozat’ta 1995 yılında kurulan ve kentin ilk kulübü olan Yeni Hozat Spor Kulübü, Atletiko Vay Babo adı altında sahalara çıkmaya başladı. Kulüp, Türkiye Futbol Federasyonu’na isim değişikliği için başvurmaya hazırlanırken, ekonomik yönden de durumunu iyileştirmenin çarelerini arıyor. Bugün Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in makamında kabul ettiği Kulüp Başkanı Mahir Erdemir, amatör kulüplerin imkansızlıklarını paylaştı.

Vali Sonel ise konuğunu ağırlarken, aradığı Antepli bir iş insanından takıma eşofman, forma, ayakkabı desteği sözü aldı. Burada konuşan Başkan Erdemir, kulübün ekonomik sorunlar yaşadıklarını aktardı. Tunceli genelinde 6 amatör kulüp olduğunu ve hepsinin de kendileri gibi imkansızlıklar yaşadığını da söyleyen takımın antrenörü de olan Erdemir, "Kulüplerimizin desteklenmesini istiyoruz. Bizler büyük destekler istemiyoruz. 16-17 Bin liralık bir parayla futbolcularımızın lisanslarını alıp maçlara çıkabiliriz. Malzeme desteğine ihtiyacımız var. Amatör futbol kulüpleri bu şehirde Dersimspor’un gölgesinde kalıyor. İnsanlardan katkı istediğimizde Dersimspor’a destek verdik diyorlar. Öte yandan, Dersimspor’un durumu nedeniyle artık futbol kulüplerine destek vermek istemediklerini söylüyorlar. Biz diyoruz ki, ya Dersimspor artık çekilsin de amatör kulüplerin önü açılsın ya da 3. Lige çıksın. Çünkü, çok yardım alıyor ama 3. Lige çıkmayınca bu destekler boşa gitmiş oluyor" dedi.

Vali Tuncay Sonel de amatör kulüplere verilecek 15-16 bin liralık parayla bir sezonu kapatabileceklerini söyledi ve Atletiko Vay Babo’ya eşofman, forma ve ayakkabı sözü verdi.

Antepli bir iş insanını arayarak durumu paylaşan Vali Sonel’in hafta sonuna kadar malzemeyi kulübe ulaştıracağı öğrenildi.

 

Atletiko Vay Babo takımına destek olmak isteyenlerin, kulübün (Yeni Hozat Spor) Ziraat Bankası TR97000 1000347517362695001 nolu hesap numarası üzerinden katkı sunabileceği de ifade edildi.

ATLETİKO VAY BABO'NUN GALİBİYET SONRASI KUTLAMASINI İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1635
 Dün : 16114
 Toplam : 38403759
 Ip No : 3.228.220.31