Eğitim 9.9.2019 21:20:59 1005 defa okundu

Vali Sonel’den Yeni Eğitim Yılı Mesajı

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, yeni eğitim-öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Vali Sonel öğretmenlere, öğrencilere ve velilere seslendiği mesajında, “Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın sevincini yaşarken; değerli anne babaları da yavrularını sevgiyle, ümitle okula hazırlanmanın güzelliğini ve tatlı telaşını paylaşıyor.” dedi.

 

“Eğitimin üzerinde titizlikle durulmalı”

Okuldaki eğitimin yanı sıra ebeveyn eğitiminin de önemine dikkat çeken Vali Tuncay Sonel şu ifadeleri kullandı; “2019-2020 eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Kuşkusuz eğitim, üzerinde titizlikle durulması ve her şeyden fazla sahiplenilmesi gereken, kararlılık ve süreklilik isteyen bir süreçtir. Ülkemizin geleceği olan çocuklarımız okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın sevincini yaşarken; değerli anne babaları da yavrularını sevgiyle, ümitle okula hazırlanmanın güzelliğini ve tatlı telaşını paylaşıyor.

 

“Öğrenciler eğitimin temel yapı taşıdır”

Sevgili öğrenciler; başarı, birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir olgudur. Sorumluluk duyma, planlı çalışma, kararlı olma ve kendine güvenme başarının olmazsa olmazlarıdır. Sizler eğitimin temel yapı taşlarısınız. Eğitim-öğretim alanında yapılan her türlü fedakarlık, çaba ve yatırım sizler içindir. Sizler başarılı oldukça, bizler de mutlu ve huzurlu olacak, geleceğimize güvenle bakacağız.

 

“Öğretmenlerin desteği ile başarıları yakalayacağız”

Eğitim ordumuzun değerli öğretmenleri; en büyük öğretmenimiz Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yolda güvenli adımlarla ilerleyen milletimizin geleceğinin, sizlerin yaktığı bilgi meşaleleri ile aydınlanacağına olan inancım tamdır. Her zaman olduğu gibi sizlerin desteği ile bu eğitim-öğretim yılında da başarıları birlikte yakalayacağımıza eminim.

 

“Veliler daima okul ve öğretmenlerle işbirliği içinde olmalı”

Kıymetli velilerimiz; yarınlarımızın umudu olan çocuklarımızın yetişmesinde her türlü maddi ve manevi desteği veren siz değerli velilerimizin okula yeni başlayan öğrenciler gibi heyecanlı olduğunu biliyorum. Öğrencilerimizin eğitiminde yalnız okulların değil velilerin eğitimlerinin de büyük payı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle daima okul ve öğretmenlerle iş birliği içinde olmanızı istiyoruz. Sağlıklı ve düzenli bir iletişimle bunu başaracağımıza inanıyorum. Çocuklarımızı sadece maddi yönden değil manevi yönden de destekleyerek her zaman yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz.

 

“Yeni eğitim yılı ilimize ve ülkemize hayırlı olsun”

Bu duygu ve düşüncelerle; başta geleceğimizin teminatı çocuklarımız olmak üzere tüm öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitim camiasının ilköğretim haftasını kutluyor, 2019-2020 eğitim- öğretim yılının ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4708
 Dün : 15526
 Toplam : 36631561
 Ip No : 3.235.75.174