Eğitim 25.11.2019 09:44:40 1629 defa okundu

Vali Sonel’den Öğretmenlere Barselona Jesti

24 öğretmen de 1.000’er lira alacak

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yemekli etkinlikte kentte görev yapan eğitimcilerle bir araya geldi. Sonel, önceki yıllarda olduğu gibi yine kurayla belirlenen 24 öğretmeni yurt dışına göndereceğini açıkladı. Önceki yıllarda da yaptığı jestine bir yenisini ekleyen Tunceli Valisi, kurada adı çıkan 24 öğretmene de bin lira verileceğini duyurdu.

 

 

Öğretmenlerle Yemekteyiz

 

 

Tunceli Valisi 24 Kasımda öğretmenlerle bir araya geldi. Munzur Üniversitesi’nin yemekhanesinde konuklarına akşam yemeğinde eşlik eden Vali Sonel, kura sonucu belirlenen 24 öğretmenin 5 gün Barselona’ya tatile gönderileceğini açıkladı. Kurayla belirlenen 24  öğretmenin de biner lira alacağı açıklanan gecede konuşan Vali Sonel, “Evlatlarımıza emeği geçen isimsiz kahraman öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum. Emekli öğretmenlerimize bundan sonraki yaşantılarında sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum. Tunceli Ailesine katılan genç öğretmen kardeşlerimize de başarıyla sağlıkla dolu nice yıllar temenni ediyorum.” dedi.

 

24 öğretmen Barselona yolcusu

Tunceli Valisi Tuncay Sonel 24 Kasım öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenlerle akşam yemeğinde bir araya geldi. Munzur Üniversitesi’nin kampüs alanı içinde bulunan yemekhanede gerçekleşen programa Vali Sonel'in yanı sıra, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Tunceli Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Turgay Aras, 4. Komando Tugayı Komutan Vekili Piyade Albay Yılmaz Ustaoğlu, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, bazı öğretmenler ve aileleri katıldı. Konuklarını ağırlayan Vali Sonel, kura sonucu seçilen 24 öğretmenin 5 gün Barselona’ya tatile gönderileceğini müjdeledi. Burada konuşan Sonel, “Evlatlarımıza emeği geçen, isimsiz kahramanlar öğretmenlerimizi saygıyla anıyorum. Emekli öğretmenlerimize bundan sonraki yaşantılarında sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum. Tunceli Ailesine katılan genç öğretmen kardeşlerimize de başarıyla sağlıkla dolu nice yıllar temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmanın ardından İspanya’nın Barselona şehrine gidecek 24 öğretmeni belirlemek için kura çekildi. Barselona için çekilen kurada ilk çıkan isim İsmail Çamcı oldu.

 

Çekilişin ardından, öğretmenler gününe özel pasta kesildi. Programda Çılgın davulcu olarak bilinen Muharrem Yılmaz'ın davul şovu eşliğinde Vali Sonel ve öğretmenler halay çekti.

 

3 yıllık gelenek

 

Tunceli’de göreve başladığı yıl 24 öğretmeni Paris, sonraki yıl 24 öğretmeni Prag’a gönderen Vali Tuncay Sonel, bu yıl da kura ile belirlenen 24 öğretmene bin liralık para ödülü verecek, 24 öğretmeni de beş günlük Barselona gezisine gönderecek.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5642
 Dün : 21737
 Toplam : 38391652
 Ip No : 34.200.222.93