Siyaset 15.7.2019 09:04:50 981 defa okundu

Vali Sonel’den 15 Temmuz Mesajı

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Mesajda, 15 Temmuz 2016 tarihinde darbe girişimini gerçekleştirenlerin, vatandaşların korkup geri çekileceğini düşündüklerini fakat halkın sokağı dökülerek darbe girişimine engel olduğu hatırlatıldı. Darbe girişiminin, 17 yıldır hızla gelişen Türkiye’yi durdurmak amacıyla yapıldığı da aktarılan mesajda, “15 Temmuzu unutmayacağız, unutturmayacağız.” ifadeleri kullanıldı.

 

 

“Hain girişimde 251 vatandaşımız şehit oldu, 2193 vatandaşımız ise gazi oldu”

Vali Sonel’in “15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, tüm gazilerimize acil şifalar diliyorum.” temennisiyle sonlandırdığı mesajında şu ifadelere yer verildi; “15 Temmuz 2016 tarihinde, terör örgütü FETÖ/PDY tarafından Aziz Milletimizin iradesi hiçe sayılarak, demokrasimize ve milletimize karşı darbe girişiminde bulunulmuştur. Terör örgütü FETÖ/PDY tarafından Milli birlik ve beraberliğimize, ülkemizin geleceğine yöneltilen hain kalkışma karşısında Aziz Milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sel olup meydanlara akmıştır.

 

Gözlerini kırpmadan milletin üzerine ateş edenler, milletin korkacağını, meydan ve sokakları kendilerine bırakıp evlerine çekileceğini sandılar fakat milletimiz, üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış, meydanı darbecilere bırakmamıştır.

 

Bilindiği gibi bu hain girişimde 251 vatandaşımız şehit olmuş, 2.193 vatandaşımız ise gazi olmuş ve hala yaraları sarılmaya devam etmektedir.

 

Tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize minnet ve şükran duygularımızı ifade ediyorum. Bizim inancımıza göre, Şehitlik Peygamberlikten sonra en yüksek makamdır. Ondan sonra gelen makam gaziliktir. Bu topraklarda özgürce yaşayabiliyorsak, her bir köşesine özgürce ulaşabiliyorsak muhakkak ki şehitlerimizin ve gazilerimizin bunda büyük emeği ve payı vardır. 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Gününde kendilerini hassaten yad edecek, hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. Bu coğrafyada nasıl kahramanların yetiştiğini, kutsallarına nasıl sahip çıktıklarını hatırlatmak bizim en önemli görevlerimizdendir.

 

Son 17 yılda kabuğunu kıran, gelişimini dünyadaki her türlü olumsuzluğa rağmen hızla sürdüren, istikrarı esas alan ülkemizin, yeniden dirilişinin, ilerleyişinin önü belki de bu şekilde kesilmek istenmiştir. Ancak binlerce yıldır ordusu ve milletiyle iç içe olan bir medeniyetin kendisini zehirleyeceğini düşünmek bile büyük gafletken, bu düşünceyi harekete geçirenlerin Allah yolunu kesmiş, planlarını başlarına yıkmıştır. Buna cüret edenler, Devletimize her daim sahip çıkan aziz milletimizden gereken cevabı almıştır.

 

Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşında dedelerinin, atalarının izinde yürümekten onur duyan, bir an bile tereddüt etmeyen vatan evlatları oldukça ne darbeler ne de başka hain girişimler bizi yolumuzdan alıkoyamayacaktır. O nedenle hep birlikte 15 Temmuzu unutmayacağız, unutturmayacağız.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, tüm gazilerimize acil şifalar diliyorum.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3821
 Dün : 18598
 Toplam : 38440416
 Ip No : 3.219.167.194