Manşet 24.1.2020 19:01:15 788 defa okundu

Vali Sonel tapuyu teslim etti

Küçük Sanayi Sitesi kuruluyor

Geçtiğimiz yılın Ekim ayı sonlarında haberleştirdiğimiz Küçük Sanayi Sitesi esnafının Vali Sonel’den yardım talebi sonuçlandı. Bakanlıktan tahsis edilen arsanın tapusu bugün hak sahiplerine verildi. Bu yıl içerisinde inşaatına başlanması beklenen Küçük Sanayi Sitesi esnafı, sabah saatlerinde Vali Sonel’i ziyaret etti. Sonel, öğleden sonra geldiği Küçük Sanayi Sitesinde esnafla buluştu ve tapuyu “En kıdemli esnaf” dediği Resul Mak’a verdi.

 

Hadi Hayırlısı

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Yeni Sanayi Sitesi’nin kurulması için alınan 56. dönümlük arazinin tapusunu verdi.  Geçtiğimiz yılın son aylarında gazetemizin haberleştirdiği esnafın sorunları üzerine, Vali Sonel ile bir araya gelmiş, makamda sorunlarını aktarmışlardı. Bu buluşmadan kısa süre sonra, Sonel’in ilgili Bakanlık nezdindeki girişimleri sonuç verdi ve yer tahsisi gerçekleşti. 56 dönümlük arsa, Yeni Sanayi Sitesi’nin yapılması için tahsis edilen arsanın peşin istenen bedeli de taksitlendirildi.

Tapu işlemlerini de bitiren esnaf bugün Tunceli Valisini ziyaret etti.

Sabah saatlerinde makamda gerçekleşen buluşma, öğleden sonra Küçük Sanayi Sitesinde tekrarlandı ancak bir farkla. Valiye teşekküre giden esnafa öğleden sonra tapuları Sonel tarafından verildi. Tapu esnaf adına Vali Sonel’in en kıdemli esnaf dediği Resul Mak’a  verildi.

Vali Sonel, “Burada 44 esnaf arkadaşımız varken, yeni yerde 77 esnaf olacak. Arkadaşlarımızla beraber yapmış olduğumuz çalışmalarda, her esnafa 470 Bin TL civarında pay düşmesi gerekiyorken, bu miktar 70 Bin TL civarına düşürüldü.” dedi. Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Celal Ataş ise, tapu takdimi sırasında verdiği destekten dolayı Vali Sonel’e teşekkür etti.

 

“56 dönümlük arazi sanayi esnafına verildi”

Küçük Sanayi Sitesi esnafı Tunceli EMEK Gazetesi aracılığıyla çeşitli sorunlarını dillendirmişti. 21 Ekim 2019 tarihli gazetemizde yayımlanan haber üzerine, esnaf ile Vali Sonel makamda görüşmüştü.

 Görüşmede Yeni Sanayi Sitesi’nin kurulması için çeşitli Bakanlıklarla görüşen Tunceli Valisi, sonrasında da süreci takip etmişti. Bugün gerçekleşen buluşmada da tapu hak sahiplerine verildi.

Sonel, tapuyu vermek üzere bir araya geldiği esnaf buluşması sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İçişleri Bakanı Soylu ve ilgili bakanlara teşekkür etti.

 Kentte son yıllarda açılan tekstil fabrikalarına da değinen Vali Tuncay Sonel,  şunları söyledi; “Sanayi sitesini gezerken arkadaşlarımızla bir muhabbetimiz olmuştu. Küçük Sanayi Sitesinde 44 esnaf vardı ve yer yetersizdi. Biz de 56 dönümlük mera vasfındaki araziyi mera vasfından çıkararak buradaki emekçi arkadaşlarımıza vermek istedik. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın Tunceli’ye verdiği büyük destekle, bu arazinin tapusu çıkarıldı. Burada 44 esnaf arkadaşımız varken, yeni yerde 77 esnafımız olacak. Arkadaşlarımızla beraber yapmış olduğumuz çalışmalarda, her esnafa 470 Bin TL civarında pay düşmesi gerekiyorken, bu miktar 70 Bin TL civarına düşürüldü. 70 Bin Lira da Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın destekleriyle 3 taksite bölündü. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın katkılarıyla da kısa sürede yeni sanayi sitemiz sizlerin kullanımına sunulacak. Hem sizlere yeni bir yer kazandırılmış olacak hem de esnaf sayımız çoğalmış olacak. Dolayısıyla, yöre ekonomisine de katkı sağlanacak. Bu süreçte bize desteklerini esirgemeyen Fatih Başkanımıza, çalışma arkadaşlarıma, Sanayi ve Teknoloji ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz.  Hayırlı uğurlu olsun. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Çocukluğumuz köyde geçti.”

 

Konuşmanın ardından tapu esnaflardan Resul Mak’a verildi.

 

“Sayın Valimize teşekkür ediyoruz”

Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Celal Ataş ise, Vali Sonel’e teşekkür etti ve şu ifadeleri kullandı; “Sayın Valimize mera vasfındaki bu yeri küçük sanayi sitesi için tahsis etmesinden ve verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. 56 dönümlük bir yer tahsis edildi. İnşallah biz de orayı yapar, bitirir, halkımızın hizmetine sunarız.” 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 30626
 Dün : 19587
 Toplam : 35427460
 Ip No : 3.226.243.36