Spor 26.5.2018 14:43:10 1953 defa okundu

Vali Sonel “Vatandaşlarımızı Tunceli’ye davet ediyoruz”

Vali Tuncay Sonel, Türkiye Rafting Şampiyonası’nı Munzur kıyısında izlerken, Tunceli EMEK Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Tunceli Valisi, herkesi ilimize gelmek üzere davet etti. İşte o dikkat çeken açıklamalar:

 

Vali Tuncay Sonel, Türkiye Rafting Şampiyonası’nı Munzur kıyısında izlerken, Tunceli EMEK Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. Tunceli Valisi, herkesi ilimize gelmek üzere davet etti. Sonel, “Munzur’uyla, doğal güzellikleriyle, 7 birbirinden güzel ilçesi ve sadece Tunceli Ovacık’ta yetişen sarımsağıyla, Pülümür Balıyla, Ulukale Dutuyla misafirperver insanlarıyla, ülkemizin en güzel köşelerinden biridir Tunceli. Sizler aracılığıyla vatandaşlarımızı Tunceli’ye davet ediyoruz,  gelsinler görsünler diyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 “Bu eşsiz doğayı gelip görsünler”

 

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, R4 Türkiye Rafting Şampiyonası kapsamında ilimize yaklaşık 400 sporcu geldiğini söyledi. Sonel, herkesi ilimize gelmeye davet etti ve “Buradan herkesi davet ediyoruz. Gelsinler, bu güzelliği, bu coşkuyu, bu eşsiz doğayı yerinde görsünler” dedi.

Vali Tuncay Sonel, Pazar günü sona erecek şampiyonanın ilimizin tanıtımına önemli katkı sunduğuna dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı; “Tunceli’de ilk kez Türkiye Rafting Şampiyonası yapılıyor. Türkiye’nin dört bir yanından gelen yaklaşık 400 kişiyi 5 gün boyunca misafir ediyoruz.

Munzur, hem Tunceli’miz için önemli hem de dünya için önemli. Ovacık’tan doğan 80 km’lik Munzur’un yaklaşık 36 km’lik kısmı Dünya Rafting Federasyonu tarafından Uluslararası Rafting Parkuru haline getirildi.

Belediye odaklı çalışmamızda, Munzur’dan içme suyu da elde edeceğiz. Bu su çok kıymetli bir su.

Öte yandan, Tunceli terör şehri değil, huzur şehri olsun istiyoruz. Zaten dışarıdan gelen misafirlerimiz de bize kentin çok güzel olduğunu ifade ediyor. Otellerimizde şu an yer yok. Tunceli’ye gelen misafirlerimiz ‘biz Tunceli’yi böyle bilmiyorduk’ diyorlar. Munzur’uyla, doğal güzellikleriyle, 7 birbirinden güzel ilçesi ve sadece Tunceli Ovacık’ta yetişen sarımsağıyla, Pülümür Balıyla, Ulukale Dutuyla misafirperver insanlarıyla, ülkemizin en güzel köşelerinden biridir Tunceli. Sizler aracılığıyla vatandaşlarımızı Tunceli’ye davet ediyoruz,  gelsinler görsünler diyoruz.

Bu güzelliği, bu coşkuyu, bu eşsiz doğayı yerinde görsünler istiyoruz.”  

 

***

Bu haberin videosunu, Youtube’daki Tunceli EMEK Gazetesi adlı sayfadan izleyebilirsiniz.

Youtube’daki sayfamıza ABONE OL’un, biz video yükledikçe size uyarı gelsin ve hiç birini kaçırmamış olun.

Bu videoyu izlemek için

Buraya  TIK'layınız...

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7449
 Dün : 19644
 Toplam : 26027803
 Ip No : 54.198.212.30