Sürmanşet 3.12.2019 09:00:01 671 defa okundu

Vali Sonel “3 Aralık farkındalık günüdür”

Tunceli Valisi Sonel’den Engelliler Günü Mesajı

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, 3 Aralık Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Sonel mesajında, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü, tüm dünyada engeli olan vatandaşlarımızın hakları, kazanımları, yaşam standartlarının geliştirilmesi ve topluma kazandırılması konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır.” ifadelerini kullandı.

 

“Bir ülkenin huzuru, ancak onu oluşturan tüm bireylerin mutluluğuyla sağlanabilir”

Vali Tuncay Sonel, Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Sonel, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engeli olan vatandaşlarımızın topluma kazandırılması ve sorunlarının gündeme getirilmesi ile ilgili tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.” sözleriyle başladığı mesajının devamında ise şu ifadelere yer verdi;

 

“Engellilik toplumu yakından ilgilendiriyor”

“3Aralık Dünya Engelliler Günü, tüm dünyada engeli olan vatandaşlarımızın hakları, kazanımları, yaşam standartlarının geliştirilmesi ve topluma kazandırılması konusunda,  farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır. Bilindiği üzere; engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.

 

Aziz milletimizin inancı ve gelenekleri de; yaşlıya, hastaya, garibe, ihtiyaç sahibine yardım etmeyi emretmektedir. Bir ülkenin huzuru, ancak onu oluşturan tüm bireylerin mutluluğuyla sağlanabilir. Engeli olan vatandaşlarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumumuzu güçlendirecektir. Engeli olan kardeşlerimizin ihtiyaçlarını doğru tespit etmek, seslerini daha çok duymak, sorunlarına kalıcı çözümler üretmek toplumsal bağlarımızı kuvvetlendirmek ve gönül köprüleri tesis etmek adına son derece önem arz etmektedir.

 

“Engeli olan tüm vatandaşlarımızın yanındayız”

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla hareket eden devletimiz; engeli olan vatandaşlarımızın sosyal hayatın içinde etkin olarak yer alması, günlük yaşama engelsizce katılması, toplumla bütünleşmesi, fırsat eşitliğine sahip olması ve katma değer üretmesi için önemli düzenlemeleri hayata geçirmeye devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, engeli olan tüm vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde bir kez daha yanında olduğumuzu bildiriyor, devletimizin sunduğu bütün imkanlarla yaşam alanlarını düzenleyeceğimizi ifade ediyorum.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5721
 Dün : 21737
 Toplam : 38391731
 Ip No : 34.200.222.93