Güncel 13.8.2020 11:33:00 525 defa okundu

Vadide temizlik çağrısı

“ÇÖPÜNÜZÜ DEĞİL SEVGİNİZİ BIRAKIN”

Dersim Dağcılık ve DERAN Turizm öncülüğünde Munzur Vadisi’nde temizlik yapılacağı duyuruldu. Dersim Dağcılık ve DERAN Turizm tarafından sosyal medyadan yapılan açıklamada, “Doğamız vadilerimiz insanların attığı katı atıklardan ötürü tehdit altında ve bizler nefes alamıyoruz. ‘Munzur Özgür Aksın, Munzur’a Sahip Çık’ demekle ne vadilerimiz temizlenir ne de Munzur hakettiği huzura kavuşur. Bizler, kirlenen Munzur Vadisi’ni bir nebze de olsa temizlemek için bir kampanya başlattık.

15.08.2020 Cumartesi Günü Seyit Rıza Meydanı’nda saat 08.00’da toplanıp Milli Park Başlangıç Tabelasından (Miskisağ), Siliç Köprüsüne kadar temizlik yapacağız. Siz duyarlı dostlarımızı kampanyamıza destek sunmaya bekliyoruz… 

Eldiven ve çöp poşetleri tarafımızdan katılımcılara verilecektir.” denildi.

 

“ÇÖPÜNÜZÜ DEĞİL SEVGİNİZİ BIRAKIN” ÇAĞRISI

DERAN Turizm tarafından “Çöpünüzü Değil, Sevginizi Bırakın” adı altında da gelen konuklar ile kentte yaşayanlara çağrıda bulunuldu ve şu ifadeler kaydedildi; “Sevgili Dersimliler ve ilimizi ziyarete gelenler!

İlimize yönelik son yıllarda görülmemiş bir ziyaretçi akını var ve üstelik şu kronavirüs günlerinde yoğunlaşarak devam ediyor. Ziyaretçi artışı hem sağlık açısından sorun oluşturmakta hem de yoğun ziyaretçi akışı ile birlikte başta Munzur Vadisi, Pülümür Vadisi ve Munzur Gözeleri olmak üzere, yoğunluklu olarak ziyaret edilen alanlarda ciddi çevre kirliliği oluşmasına neden olmaktadır.

Başta il dışından gelen yurttaşlarımız olmak üzere, yerli insanımızın da bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini, sosyal mesafeye uymalarını, piknik yaptıkları ve kamp kurdukları alanlarda mutlaka çevre temizliği yaparak topladıklarını bulundukları alana, yol kenarına terk etmeden en yakın yerdeki çöp konteynırına bırakmalarını önemle rica ediyoruz.

Lütfen Dersim/Tunceli’de doğamıza ÇÖPÜNÜZÜ DEĞİL, SEVGİNİZİ BIRAKIN!

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 10523
 Dün : 14507
 Toplam : 39358222
 Ip No : 34.200.236.68