Spor 19.5.2022 18:22:14 1220 defa okundu

VALİ ÖZKAN “19 MAYIS ZAFERLERLE DOLU ŞANLI TARİHİMİZİN EN ÖNEMLİ DÖNÜM NOKTALARINDAN BİRİ”

19 Mayıs Kutlandı...

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Tunceli’de düzenlenen törenle coşkuyla kutlandı. Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışının 103’üncü yılında, tüm yurtta olduğu gibi Mersin’de de 19 Mayıs coşkusu yaşandı. Kutlamalar; gençlik yürüyüşü ile başladı. Atatürk Stadyumundaki kutlamalarda ise gençlerin ve çocukların hazırladıkları gösteriler, katılımcılardan büyük alkış aldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 103. yıl dönümünde bir mesaj yayınlayan Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, “Zaferlerle dolu şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, kurtuluş meşalesinin Samsun’dan ateşlenerek Anadolu’nun her köşesine yayıldığı ve Cumhuriyeti’mizin kuruluşuna uzanan sürecin de başladığı tarihtir.” ifadelerini kullandı.

 

VALİ ÖZKAN’DAN 19 MAYIS MESAJI

Vali Mehmet Ali Özkan, mesajının tamamında ise şu ifadelere yer verdi; “Bugün, Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 103. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.
Zaferlerle dolu şanlı tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihi, kurtuluş meşalesinin Samsun’dan ateşlenerek Anadolu’nun her köşesine yayıldığı ve Cumhuriyeti’mizin kuruluşuna uzanan sürecin de başladığı tarihtir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak milli mücadeleyi başlattığı günü Gençlik ve Spor Bayramı olarak Türk Gençlerine armağan etmesi son derece anlamlı ve gençlere duyulan güvenin de simgesidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; gençlerimizin ve tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı ve Gençlik Haftası'nı kutluyorum.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4031
 Dün : 15945
 Toplam : 50674706
 Ip No : 44.201.94.72