Eğitim 27.3.2018 18:39:20 871 defa okundu

Üniversitede girişimcilik kursu

Munzur Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Öğretim Üyesi Ekrem Akbulut tarafından dört gün süreyle girişimcilik kursu verilecek.

FKA ve üniversite işbirliği ile yürütülen eğitim programı sonrasında, katılımcılara girişimcilik sertifikası verilecek. Yeni iş kuracaklar bu belgeyi aldıktan sonra, KOSGEB'in 50 bin lira hibe 100 bin lira faizsiz geri ödemeli kredi desteğinden yararlanabilecek.

 

Girişimcilik kursu devam edecek

 

Fırat Kalkınma Ajansı ve Munzur Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi işbirliği ile 90 kişiye KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi verilecek. Eğitimden yararlanan girişimciler, bu sertifikayla KOSGEB'in verdiği 50 bin lira hibe, 100 bin lira faizsiz geri ödemeli kredi desteğinden yararlanabilecek.

Girişimcilik eğitimi alanlar, KOSGEB'in veri tabanına kayıt yaparak, hazırladıkları projelerle iş fikirlerini hayata geçirebilecek.

Kursun Eğitimcisi Munzur Üniversitesi Öğretim Üyesi Ekrem Akbulut, şu açıklamayı yaptı; “Farklı faaliyetlerde yönetim imkanlarına kavuşacakları bu eğitimin desteklenmesinde, bölge adına yatırımcılar ve girişimciler için önemli bir ara yüz olan Fırat Kalkınma Ajansı'nın büyük destekleri olmuştur. Kurs 3 kurdan oluşmakta ve toplamda 90 kişiye KOSGEB girişimcilik eğitimi verilmesi amaçlanmaktadır.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6777
 Dün : 11949
 Toplam : 25535121
 Ip No : 54.162.239.233