Sürmanşet 15.11.2019 08:36:59 1118 defa okundu

Üniversite Öğrencileriyle Konuştuk

“Tunceli’de hiç yabancılık çekmedim”

Munzur Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerle konuşmaya devam ediyoruz. Harita ve Kadastro Bölümü’nde okuyan ve Tunceli’ye Şanlıurfa’dan geldiğini söyleyen İzzet Kaçmaz, kenti çok sevdiğini ve burada yabancılık çekmediğini aktarırken, okuduğu üniversite ve kaldığı yurtla ilgili sorunlarını da bizimle paylaştı.

 “Sınıflarımız çok soğuk”

Munzur Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerle konuştuk. Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden buraya okumak için gelen İzzet Kaçmaz, Tunceli’yi çok sevdiğini ve insanlarının sıcakkanlı olmasından kaynaklı burada yabancılık çekmediğini söyledi. Yaşadığı Munzur Yurdu’nda sıkıntı çektiklerini de aktaran Kaçmaz, “Munzur Üniversitesi’nde Harita ve Kadastro bölümünde okuyorum. Burada ilk yılım. Munzur KYK yurdunda kalıyorum. Üniversiteyle ilgili çok eksiğimiz var. Öncelikle oturacak her hangi bir yerimiz ve kafeteryamız yok. Sınıflarımız çok soğuk. 2008’de açılan ve köklü bir üniversite olan Munzur Üniversitesi’nde bu gibi sorunların giderilmesi lazım. Ama nedense giderilmemiş. Rektörlüğün buna el atması gerekiyor.

 

“Fişimiz 9.50 TL, bir tabak yemek 6 TL”

Yurtta da sıkıntımız var. Yemeklerin fiyatları yüksek ve porsiyonu az veriliyor. Petekler odalarımızı ısıtmıyor. Bize peteğin havası alınacak dediler. Ama iki haftadır kimse gelip bakmadı. Yurda aylık 310 TL ödüyoruz. Yemek fişimiz ise sabah 4,5 TL, akşam ise 9,5 TL. Fakat kısıtlı yemek alabiliyoruz. Bir tabak yemek 6 TL. Biz de doymak için üstüne biraz para koymak zorunda kalıyoruz. Bununla beraber aylık masrafımız 400 TL’ye çıkıyor. Maddi açıdan sıkıntı çekiyoruz.

 

“Tunceli’yi çok sevdim”

Şanlıurfa Siverek’ten geldim. Tunceli’yi çok sevdim. İnsanları çok cana yakın. Burada hiç yabancılık çekmedim diyebilirim.”  dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1587
 Dün : 40026
 Toplam : 37801688
 Ip No : 3.236.74.69