Manşet 12.4.2019 12:28:17 913 defa okundu

Türkiye Milli Takım Rafting Elemeleri

Tunceli,  WRF Açık Yaş Dünya Rafting Şampiyonası’na ev sahipliği yapıyor. Türkiye’den de dört takımın katılacağı Dünya Rafting Şampiyonası’nın Türkiye Rafting Milli Takım Elemeleri de Tunceli’de yapılıyor.

Bugün saat 10.00’da başlayacak olan Türkiye Rafting Milli Takım Elemeleri’nde yarışacak takımlar şuan Tunceli’de. Munzur Nehri üzerinde yapılan antrenmanlar, Tunceli’de renkli görüntülere sahne oldu.

Türkiye Rafting Milli Takım Elemeleri’nde yarışacak takımlardan bazılarıyla konuştuk.

 

Hakkari-Cilo Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü; “Rakiplerimiz güçlü ama biz onlardan daha güçlüyüz”

Sinem Tekce, Rojin Şevval Tansu, Gülcan Kaya

“Hakkari’den Hakkari Cilo Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden katılıyoruz. Yaklaşık bir yıldır raftingle uğraşıyoruz. Hakkari’de zorlu kış şartlarında çalışıyoruz. Bizim ekibimizde üç kız bulunmakta. Ailelerimiz ilk önce rafting yapmamıza izin vermiyordu ama şuanda gönül rahatlığıyla rafting yapabiliyoruz. İlk yarışımızda Tunceli’deydik. İkinci yarışımızı Van Çatak’ta yaptık.  Orada derece aldık. Kahramanmaraş’ta ikincilik derecesi aldık.  Şuan burada Dünya Şampiyonası’na girmek için çalışıyoruz. Rakiplerimiz güçlü ama biz onlardan daha güçlüyüz.

Muğla Dalaman Sarsalak Kulübü; “Tunceli’ye geleceğimiz için çok heyecanlandık”

Ege Tuluhan Uslu, Salih Karakuş, İsmail Seyda Karaca

“Muğla Dalaman’dan geliyoruz. Tunceli’ye ilk geleceğimiz zaman çok heyecanlandık. Bu bizim ilk yarışımız olacak. Dalaman Sarsalak Kulübü olarak elimizden gelen her şeyi yaptık. Sonuç olarak derece bekliyoruz. Ayrıca Tunceli’ye birkaç defa gelmiştik. Burası çok gelişmiş. Tunceli çok güzel bir ilimiz.”

Rize Ali Paşa Spor Takımı; “Bu tür organizasyonların Doğu’da yapılması bölge için çok önemli”

Buraya Rize’den geliyoruz. Daha önce Van’da da yarıştık. Orası da Doğu Bölgesi. Bu tür organizasyonların Doğu’da yapılması bu bölge için çok gerekli. Buralar gelişiyor. Terör kısmı yavaş yavaş aşılıyor. İnsanlar Tunceli’yi duyunca önce tepki veriyor. Buraya gelmekten korkuyorlar. Bunları yavaş yavaş yeneceğiz. Tunceli’yi duyunca çok mutlu oldum. Çünkü Dünya Rafting Şampiyonası da burada yapılacak. Milli takıma seçilebilmek için elimizden geleni yapacağız.

Dalaman Belediye Spor Takımı; “Munzur Nehri gördüğüm en güzel nehirlerden biri”

Muğla’nın Dalaman İlçesi’nden geliyoruz. Buraya kız takımımız, erkek takımımız ve mix takımımızla geldik. Bundan 6-7 ay önce tekrar Tunceli’ye Türkiye Şampiyonası için gelmiştik. O zaman derece elde ettik. Maraş’ta mix takımımız Türkiye Şampiyonu oldu. Burada da tekrar şampiyonluk bekliyoruz. Tunceli çok güzel bir il. Munzur Nehri gördüğüm en güzel nehirlerden biri. Üç gün boyunca burada yarışacağız. Yaklaşık 60 takım var şuan burada. Çok güzel, çok eğlenceli oluyor. Vali Bey bizlerle çok ilgileniyor. Buranın halkını çok sevdim. Her şey çok güzel. Bizi güzel bir Türkiye Şampiyonası bekliyor. Bundan sonra da Tunceli’de Dünya Şampiyonası’nda olabileceğimizi düşünüyorum.

Tunceli çok güzel olmuş. Tunceli-Muğla ile yarışacak düzeyde gelişmiş. Yani tanımakla başlamış her şey. İddialıyız. Biz zaten zirvedeyiz. Zirvede kalmaya çalışacağız.”

 

Tunceli Kız Takımı; “İlk üçe girmeyi planlıyoruz”

İlk üçe girmeyi planlıyoruz. Raftinge bu yıl başladık. Her işin bir zorluğu olduğu gibi bu işin de zorluğu var ama iddialıyız.

Çatak Belediye Spor; “Tunceli doğasıyla, insanlarıyla, havasıyla her şeyiyle güzel bir memleket”

Geçen sene raftinge başladık. İlk yarışımız Tunceli’deydi. Sonra Çatak’ta şampiyon olduk. Şimdi burada Dünya Şampiyonası için çalışacağız. İddialıyız. Tunceli doğasıyla, insanlarıyla, havasıyla her şeyiyle güzel bir memleket. En büyük iddiamız buradan derece almak.”

 

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9804
 Dün : 16293
 Toplam : 29683157
 Ip No : 54.85.162.213