Sürmanşet 6.11.2019 09:25:00 2479 defa okundu

Turabi Yıldız “Otobüsün akıbeti belli değil”

Almanya’da yaşayan İşinsanlarımızdan Turabi Yıldız, Dersimspor’un otobüsüne dair sorularımızı yanıtladı.

Yıldız, “Dersimspor ile ilgili yeniden yardım talep ettiklerinde, kendilerine önce yerde bir leş var onu temizleyin sonra yardım talep edin” dedim.

 

Tunceli EMEK- Telefonla ulaştığımız Yıldız, gelinen noktadan rahatsızlık duyduğunu belirtti ve aldıkları otobüsün akıbetini bilmemenin kendilerini mutsuz ettiğini söyledi. 2016 yılında yurtdışında düzenledikleri gecede Dersimspor için toplanan parayla alınan otobüsün satılmasının, bugün takıma güvensizliğe yol açtığını belirten Turabi Yıldız, bu davranışın kente çok şey kaybettirdiği vurgusu yaptı.

 

 

“Otobüsün satılması ciddi güven kaybı yarattı”

Mayıs 2016’da Almanya Dortmund’da düzenlenen Dersimspor Dayanışma Gecesinde 100 Bin Avro toplandı. Bu paralarla Türkiye’den Dersimspor için Mercedes Benz Marka 46 kişilik otobüs alınarak teslim edildi. Otobüsün satıldığı iddia edilirken, geceyi organize eden İşinsanlarımızdan Turabi Yıldız ile görüştük. Tunceli EMEK Gazetesi’ne telefon aracılığıyla açıklamalarda bulunan Yıldız, yaşananlardan çok üzgün olduğunu söyledi ve bu olayın kentin bir çok sorununda inisiyatif alınmasını da sekteye uğrattığı vurgusu yaptı.

Otobüsün satılmasına anlam veremediğini belirten İşinsanı Yıldız, “Otobüs kulübün malıdır. Satılamaz-devredilmez. Biz o şekilde verdik. Şimdi ise otobüsün akıbeti, kimde olduğu belli değil. Bu çok kötü bir şey. Kulüp kimsenin malı değil. Biz de burada kulüp yöneticiliği yapıyoruz. Böyle bir şey olur mu? Takımın otobüsünü nasıl satarlar.

Biz o dönemde gelen talepler doğrultusunda elimizi taşın altına koyduk. Dersim Bahar Gurubu ve bazı arkadaşlarımızın girişimleriyle gece düzenledik. 50-60 kişilik arkadaş grubu olarak 28 Mayıs 2016’da 100.000 Euro topladık, İstanbul’a gittik ve otobüsü alıp kulübe teslim ettik. Biz teslim ettikten yaklaşık 1-2 yıl sonra duyduk ki otobüsü satmışlar.

 

Bizler yüzlerce sosyal etkinlik yaptık. Hasta olan insanlar, darda olan insanlar için yardım amaçlı geceler düzenledik. Kentimizin sorunlarını gidermek istediğimizde herkes üzerine düşeni yapıyordu. O dönemde herkes katkı sunmak için elinden geleni yapıyorken, dayanışma ile Dersimspor’a aldığımız otobüsün satılması, herkesi o kadar soğuttu ki bu işlerden, artık diyebilirim ki bir araya bile çok zor geliyoruz.” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1608
 Dün : 19135
 Toplam : 39221835
 Ip No : 23.21.4.239