Sürmanşet 15.11.2019 09:16:32 1555 defa okundu

Tuncelili yardımseverler 28 çocuğu ısıttı

Pınarlar Köyü’ndeki Gaziosmanpaşa İlkokulu’nda okuyan 28 öğrenciye mont ve bot dağıtıldı. VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün işbirliğiyle oluşturulan “Isıtan Eller Projesi” kapsamında aralarında gazetemizin sahibi Hüsniye Karakoyun’un da olduğu Tuncelili yardımseverlerden temin edilen mont ve botlarla 1. ve 2. sınıfta okuyan 28 öğrencinin yüzü güldü. Mont ve botlarını giyen minik öğrenciler mutluluğunu bizimle paylaştı. 2. sınıfta okuyan ve yeni mont ve botuna kavuşan Derin Karaağaç ve Bade Kont  “Çok mutlu hissediyorum. Bana bu montu alanlara teşekkür ediyorum.” derken, Okul Müdürü Cafer Akay da teşekkürünü iletti.

 

“Çok mutlu hissediyorum”

Tuncelili hayırseverlerin katkılarıyla Pertek’in Pınarlar Köyü’ndeki 28 öğrenciye bot ve mont dağıtıldı. Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün işbirliğinde gerçekleştirilen “Isıtan Eller Projesi” kapsamında mont ve bot verilen öğrenciler mutluluğunu giydikleri bu giysileri okşayarak gösterdi. Konuştuğumuz öğrenciler, duygularını şu şekilde ifade etti;

Derin Karaağaç, “Montumu beğendim. Güzel hissediyorum. Mutluyum. Bana bu montu alanlara teşekkür ediyorum.”

 

Bade Kont, “Montumla ayakkabımı beğendim. Çok mutlu hissediyorum. Bana bu montu alanlara teşekkür ediyorum.”

 

Cemre Ok, “Montumu ve ayakkabımı beğendim. Bana bunu alanlara teşekkür ediyorum.”

 

Aras Mustafa Yüzer, “Montumu beğendim. Bana bu montu alanlara teşekkür ediyorum.”

 

“İnce bir davranış”

Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nda okuyan 2. sınıflara ders veren öğretmen Tayfun Beyazşahin, “Pınarlar Köyü Gaziosmanpaşa İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği yapıyorum. 14 öğrencim var. Çocuklara yapılan yardım konusunda bizim bir talebimiz olmadı. Kurum yetkilileri düşünmüş ve bu çok ince bir davranış. 14 öğrencime yardım edip, bot ve mont verdiler.  Kendilerine teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

“Emeği geçen herkese öğrencilerim adına teşekkür ediyorum”

Okul Müdürü Cafer Akay ise, “Bugün Tunceli Gençlik ve Spor Merkezi Müdürlüğü tarafından bir etkinlik yapılıyor. Bu etkinlik kapsamında, 1. ve 2. sınıftaki 28 öğrencimize bot ve mont yardımı yapıldı. Yapılan bu yardımlardan dolayı emeği geçen herkese öğrencilerim adına teşekkür ediyorum. Okulumuzu ziyaret eden öğrenci arkadaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.  Öğrencilerle beraber çeşitli etkinlikler, sportif faaliyetler yapacaklar.” dedi.  

 

“Havalardan dolayı öğrencilerimize mont ve bot yardımında bulunduk”

Proje hakkında bilgi aldığımız Tunceli Yurt Müdürlüğü Eğitim Sorumlusu Sevgi Güneş, “Bu eğitim faaliyeti, bizim her sene yaptığımız faaliyetlerden. Bu sene köy okullarına yardım kampanyası başlattık. Gönüllü, yardımsever arkadaşlarımızla birlikte köy okulumuzu ziyarete geldik. Şu an bulunduğumuz okul, Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu. Pınarlar Köyü’ne bağlı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yardım talep ettik. Bir okula bağışta bulunmak istediğimizi söyledik. Onlar da bizi bu okula yönlendirdi. Daha sonra Cafer Hocamızla görüştük. Sağ olsun kabul etti.1.sınıf ve 2.sınıf öğrencilerimize mont ve bot yardımı için buraya geldik. Öğrencilerimizle çok güzel vakit geçirdik. Öğrencilerimize ve hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. KYK eğitim faaliyetleri içerisinde bulunan ‘Köy Okulu Yardım Projesi’ bu sene gerçekleştirmek istediğimiz projelerdendi. Bunun yanı sıra ‘Isıtan Eller Projesi’ adı altında da bu projemizi gerçekleştiriyoruz.  Yardımsever, gönüllü arkadaşlarımızı tespit ettik. Onların da yardımıyla, öğrencilerimizin ihtiyaçları okulumuz aracılığıyla tespit edildi. Havalardan dolayı öğrencilerimize mont ve bot yardımında bulunduk. Her sene farklı eğitim faaliyetlerimiz gerçekleşiyor. Bu sene 1.sınıf ve 2.sınıf olmak üzere toplamda 28 öğrencimizi, mont ve bot olacak şekilde giydirdik.

 

“Bu yardımlar Tunceli halkının katkısıyla yapılıyor”

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yurt Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde Eğitim Koordinatörü olan Cemal Alagöz, gelecekte yapılması planlanan projeler hakkında bilgi vererek bu projelerin gönüllülük esaslı olduğuna vurgu yaptı ve “Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü olarak bütün illerde olduğu gibi Tunceli’de de eğitim faaliyetlerimiz öğrencilerimize sunuluyor. Yurtlarımızda kalan öğrencilerimize çeşitli alanlarda eğitim veriyoruz. Eğitim faaliyetlerimiz arasında kurslar var. Kursların yanı sıra gönüllülük faaliyetleri var. Bugün gönüllülük faaliyetlerinden ‘Isıtan Eller Gönüllülük Projesi’ adı altında Pınarlar Köyü Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu’nu ziyaret ettik. Burada yurtlarımızda kalan öğrencilerle ilkokul öğrencilerini buluşturarak onlara giyim yardımında bulunduk. Çeşitli oyunlar oynadık. Bu gibi projelerimiz yurtlar ve il müdürlüğü bazında devam ediyor. Önemli gün ve haftalar, yardıma muhtaç ailelere dönük geliştirmiş olduğumuz projelerimiz var. Bunları yıl içinde yapacağız. Bu projemiz genel olarak ‘Isıtan Eller Projesi’ Bunun içine her yıl çeşitli faaliyetler katıyoruz. Bu sene bir okula giyim yardımı yaptık. Bazen kırtasiye yardımı şeklinde oluyor. Bu yardımlar genelde Tunceli’de bulunan esnaflardan sponsorlar aracılığıyla, tamamen gönüllü faaliyetlerde bulunmak isteyen insanların desteğiyle yapılıyor. Yani tamamen Tunceli halkının katkısıyla bu yardımlar yapılıyor.” dedi. 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 14690
 Dün : 40026
 Toplam : 37814791
 Ip No : 3.237.43.68