Sürmanşet 12.5.2022 15:56:23 473 defa okundu

Tunceli'li ünlü pizzacı Toronto Belediye Meclis üyeliğine aday

Dünyaca ünlü Tunceli'li pizzacı Zeynel Arı, Toronto Büyükşehir Belediye encümenliğine adayı olduğunu duyurdu.

Kanada’nın Toronto şehrinde meşhur bir pizzacı olan Dino’s Pizza‘nın sahibi olan Tunceli'li Zeynel Arı, yakın zamanda Etobicoke-Lakeshore topluluğu için yapılacak belediye seçimlerinde Mark Grimes’a karşı belediye meclis üyeliğine aday olmaya karar verdi.

Bu pazartesi günü, adayların 24 Ekim’de yapılacak seçim için kayıt yaptırabilecekleri ilk gün, Arı çevrimiçi bir video yayınladı ve Mimico, Etobicoke ve Lakeshore topluluklarında belediye meclisi için yarışacağını belirtti.

‘Türkiye toplumu için bir ilk olacak’

Arı, ”Toronto Büyükşehir Belediye encümen adayıyım. Şansım büyük kazanabilirim. Bu Türkiye toplumu için bir ilk olacak. Burdaki basın ve sosyal medya büyük ilgi gösteriyor ve beni destekliyor. Amacım çocuklarımıza gençlerimize ön ayak olup onları cesaretlendirip adım atmalarına kolaylık sağlayarak motife etmek vesile olmak.” dedi.

Zeynel Arı, genç nesillere ve göçmenlere cesaret sahibi olmaları ve iş ve siyasete daha fazla dahil olmaları için ilham vermek istiyor ve kendisini küçük işletme sahibi olarak örnek gösteriyor. Arı, “Kazanıp kazanmamam önemli değil,” dedi.

“Yeni gelenlere ve küçük çocuklara" bunu bugün yapabilirsem, onların da yapabileceğini göstermek istiyorum. Ve muhtemelen daha da iyisini yapacaklar  eğer bir pizza üreticisi olarak işimde başarılı olabilirsem, yapabilirler. hatta daha fazla.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9346
 Dün : 19164
 Toplam : 49803391
 Ip No : 18.232.53.185