Spor 23.11.2019 10:16:32 1518 defa okundu

Tuncelili genç iş insanından Dersimspor’a dair çağrı

Tuncelili genç iş insanlarımızdan Hakan Özer, Dersimspor’un durumuna ilişkin bir çağrı yaptı. Kongrenin ertelenmesi gerektiğini söyleyerek kafaları karıştıran Özer'e telefonlar ulaşarak bunun gerekçesini sorduk. İşte Hakan Özer'in gecenin ilerleyen saatinde yaptığı o çağrı:

 

Hakan Özer; “İş insanlarımızı ve esnafımızı Dersimspor’a aidat ödemesi için ikna etmeliyiz”

Tuncelili genç iş insanlarımızdan Hakan Özer, Dersimspor’un durumuna ilişkin bir çağrı yaptı ve herkesi gücü oranında sorumluluk almaya davet etti.

Bugün saat 11.00’da Belediye Konferans Salonu’nda yapılması planlanan Dersimspor olağanüstü kurulunun ertelenmesini isteyen Özer, bu süreçte esnafla ve iş insanlarıyla görüşülüp kulübe aidat ödenmesi konusunda ikna edilmesi gerektiğini belirtti. Hakan Özer açıklamasında; “Valimiz Tuncay Sonel, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Hıdır Belice ile Sanayi ve Ticaret Odası Başkanımız Zeynel Açıkgöz’ün önderliğinde tüm esnafımızın, iş insanlarımızın yanına gidilmeli. Durum detaylı bir şekilde açıklanmalı. Esnafımızı ve iş insanımızı aylık 50-100 Lira gibi yardımı otomatik ödeme talimatıyla Dersimsporumuzun hesabına geçirmesi için ikna etmek gerekiyor.” dedi.

 

“Kongre tarihi 1 hafta ertelenmeli”

Dersimspor yönetimi bugün olağanüstü genel kurula gideceğini duyurmuştu.

Son günlerde kulüpte yaşanan sorunlar, sporcular ile yönetim arasında yaşanan gerginliklerin gölgesinde olağanüstü genel kurula gitmeye hazırlanan Dersimspor’un ekonomik sorunlarına dikkat çeken Tuncelili işveren Hakan Özer bir açıklama yaptı. Dersimspor’un durumunu düzeltmenin yöntemlerine dair önerilerde de bulunan Özer şu ifadeleri kullandı;

“Bir ilkin başlaması umuduyla bu yazıyı yazma kararı aldım.

Dersimspor ve Dersim 62 Spor’da geçirdiğim 10 yıllık süreci, istemeden kırdığım ve istemeden beni kıran insanlarla tamamlamış oldum. Ama bu yoldan tamamen uzaklaşıp, kulübü görmezden gelme vicdansızlığını ne kendime ne de bu kulübe gösteremem.

Cumartesi günü yapılacak kongrenin 1 hafta daha uzatılması gerektiğini düşünüyorum. Tüm Dersimspor camiasının zamanında yaşanılanları bir kenara bırakıp, nasıl bu hale geldik öz eleştirisini vermesi gerekiyor.  Silkelenip; ne yapılmalı, nasıl bir yol izlenmeli konusunda bir rotanın çizilmesi gerekiyor.

Bu yazdıklarımın yeni bir tartışmaya yol açmayacağını umuyorum.

Yapmamız gereken ilk şey; Valimiz Tuncay Sonel, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Hıdır Belice, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanımız Zeynel Açıkgöz’ün önderliğinde tüm esnafımızın, iş insanlarımızın yanına gidilmeli. Durum detaylı bir şekilde açıklanmalı. Esnafımızı ve iş insanımızı aylık 50-100 Lira gibi yardımı otomatik ödeme talimatıyla Dersimsporumuzun hesabına geçirmesi için ikna etmek gerekiyor.

Bu oluşum yaratılırsa tüm esnafımızı tribünlerde görebileceğimize ve sahiplenme duygusunu yaratabileceğimize inanıyorum.

Belli bir gelirin üzerinde olan Türkiye ve diğer ülkelerdeki iş insanlarımıza da Dersimspor ve esnafımıza sahip çıkması gerektiğinin baskısı yapılıp sosyal medyadan ‘ben de varım’ sloganıyla bir sayfa açılmalı. Bu sayfadan yapacakları yardımı yazmaları için bir seferberlik çağrısı yapılması gerekli. Buna da tüm iş insanlarımızın iştirak edeceğine inanıyorum.

Bu şekilde bir oluşumun, kulübümüzün yönetiminin ve başkanlığının kimsenin hakimiyetine girmeyeceğine, çıkar ve menfaatinin altında ezilmeyeceğini sağlayacağına inanıyorum.  Bu durumda, gerçekten futboldan anlayan fakat maddi durumundan dolayı yönetimde görev alamayan her arkadaşımızın, rahatlıkla görev alacağı bir yönetim olacağına ve tüm halkın söz sahibi olduğu bir takım oluşturulacağına inanıyorum. Tribünlerimizin; annelerimizle, eşlerimizle ve çocuklarımızla birlikte moral bulup kaynaştığı bir ortam olacağına inanıyor, takım için 2. ve 3. Ligin hayal olmayacağını hep birlikte göreceğimize inanıyorum.”

 

Özer’e “Aday mı olacaksınız” diye sorduk

Telefon ile ulaşarak kongrenin ertelenmesi yönündeki çağrısıyla kulüp başkanlığına aday mı olmayı düşündüğü yönündeki sorumuza, Hakan Özer “Hayır aday olmayacağım.” cevabını verdi.

 

Özer, bu çağrıyı yapma gerekçesini ise şu cümlelerle açıkladı; “Dersimspor bu kentin bir değeri ve bence herkes sahip çıkmalı. Bir masa etrafında bir araya gelip, hepimizin kırgınlıklarını kenara bırakması lazım. Bakıyorum, herkes birilerini suçlayarak yol almaya çalışıyor. Bunlar yaşananlar. Herkes buradan dersler çıkararak bir araya gelsin ve kulüp için ortak bir şeyler yapsın. Bu kulübü sahipleneceğimi ve gerekli ekonomik yardımda bulunacağımı söylüyorum. Bir araya gelmek buna vesile olacak. Para vermek sahiplenmeyi de getireceğinden, bunu herkese yaymak lazım. Kulüp bu haldeyken herkes bir şeyler yapmalı. Bu çağrımla bunu sağlamak istiyorum. Aday olmayı düşünmüyorum. Geçmişte hem zaman hem de ekonomik anlamda çok çaba gösterdiğim halde sürekli işin dışında ve sorumluluk almayan insanların eleştirileri çok yordu. Aday olmayacağım ama her türlü desteği vermeyi, kulüp için yapılacak girişimlerde katkı sunmayı teklif ediyorum.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5494
 Dün : 21737
 Toplam : 38391504
 Ip No : 34.200.222.93