Eğitim 7.11.2017 21:53:13 1366 defa okundu

Tuncelili Pizzacıdan Kanada’daki Evsizlere Pizza

Kanada’da faaliyet gösteren Dino’s Pizza’nın Sahibi Tuncelili Zeynel Arı, her Cumartesi günü evsizlere pizza ikramında bulunuyor. “Madonna’nın Pizzacısı” tanımlamasıyla sık sık haberlere konu olan Arı, geçtiğimiz Ağustos ayında ziyaret amaçlı geldiği Tunceli’de bakın ne yapmıştı

Kanada’da faaliyet gösteren Dino’s Pizza’nın Sahibi Tuncelili Zeynel Arı, her Cumartesi günü evsizlere pizza ikramında bulunuyor. “Madonna’nın Pizzacısı” tanımlamasıyla sık sık haberlere konu olan Arı, geçtiğimiz Ağustos ayında ziyaret amaçlı geldiği Tunceli’de, valiliğin talebi doğrultusunda bir grup çocuğa pizza yapmıştı.

 

Başarılı Öğrenciyi Kanada’da 2 Hafta Konuk Edecek

 

Pizza sektöründeki başarısıyla sık sık haberlere konu olan Tuncelili genç iş insanlarımızdan Zeynel Arı, yaşadığı ülke olan Kanada’da her Cumartesi günü evsizlere pizza dağıtmaya başladıklarını duyurdu. Gazetemizi arayarak konuyu paylaşan Arı, Tunceli Valisi Tuncay Sonel ve ya gazetemizin referans olacağı başarılı bir öğrenciyi her yıl Kanada’da 2 hafta süreyle konuk edebileceğini, bunu da geleneksel hale dönüştürmeyi istediğini belirtti.

 

“Sayın Cumhurbaşkanı ve Vali Bu Barajları Yaptırmayacak”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Tunceli’ye baraj yapılmasına engel olacağına inandığını belirten Zeynel Arı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Tunceli Emek Gazetesi çalışanları başta olmak üzere Dersim’e ve sizin aracılığınız ile halkın gönlünde taht kuran Sayın Valimiz Tuncay Sonel’e saygı ve selamlarımı gönderiyorum. Biz 10 bin km uzakta da olsak, o ili en güzel şekilde tanıtmak için gönüllü elçisiyiz. Munzurumuza hasretiz ve özgür akmasını diliyoruz. Ben bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımıza mektup yazdım. Ve danışmanları memnuniyetini dile getirerek ilgileneceklerini söylediler. Ben inanıyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımız bu barajları yaptırmayacak. Çünkü kendisi adaletli, vicdan sahibi biridir. İnanıyorum ki Allah’ın yarattığı bu güzelim doğayı bozmaya çalışanları Cumhurbaşkanımız ve valimiz engelleyeceklerdir. Buranın Başbakanı dahil olmak üzere çoğu siyasi adamlarına pizza yaptım. Sizin aracılığınızla umarım bir gün Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere güzel ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti yöneticilerine de pizza yapmak nasip olur bize.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1814
 Dün : 16118
 Toplam : 26038286
 Ip No : 54.198.55.167