Manşet 12.10.2020 20:01:00 1105 defa okundu

Tunceli’den çıkan bir başarı öyküsü

Almanya’da yaşıyor ama doğduğu topraklara katkısını sürdürüyor

 

Tunceli’nin Pülümür ilçesi doğumlu olan iş insanı Turbai Yıldız, günlerdir bir çok medya organına başarısıyla haber konusu oluyor. 32 yıl önce Tunceli’den Almanya’ya göç eden Yıldız, temizlik işçisi olarak çalıştığı şirketin patronu olduğu haberleriyle gururlandırırken, aynı zamanda kendi şehrine sık sık yardımlarıyla da gündeme geliyor. Bir grup iş insanıyla birlikte Dersimspor’a otobüs alınması, yakın zamanda korona virüs nedeniyle Pülümür’deki 62 aileye gıda kolileri dağıtması da bunlar arasında yer alıyor.

 

 

BU TOPRAKLARIN GURUR KAYNAKLARI

Türkiye'den Almanya'ya 32 yıl önce giden Tuncelili Turabi Yıldız, çalıştığı Tip-Top Autoaufbereitung adlı oto temizlik firmasını satın alarak kendi işinin patronu oldu. 5 yıl çalıştığı işyerini devralan Yıldız’ın başarı öyküsü şu sıralar medyanın gündeminde.

“ÖDEVLERİMİZİ İYİ ÇALIŞTIK”

Daha önce işçi olarak çalıştığı işyerinin patronu olan Yıldız, "Almanya'ya geldikten sonra Neuss şehrinde temizlik işçisi olarak çalıştığım şirketi satın aldım. Otomobil sektörünü iyi takip ettik. Sadece temizlik yapmakla kalmadık, araç bakımında gerekli olsan her branşa girdik. Kendimizi yaşadığımız ülkenin standartlarına iyi ayarladık, ev ödevlerimizi çok iyi yaptık. Almanya'nın dev lüks araç markalarının kayıtlarına girmek, oralardan iş almak kolay iş değil. Bunu başardık, 25 yıldır da sektördeyiz. Eylül 2020 itibariyle de bünyemize kattığımız yeni işlerle, şirketimiz iki kat büyüdü ve çalışanımızın sayısı da 900'ü aştı" ifadelerini kullandı.

 

ŞİMDİ YILLIK CİROSU 40 MİLYON EURO

Eylül ayına kadar yaklaşık 600 çalışanı olduğunu söyleyen Yıldız, bünyelerine kattıkları otomobil bakım şirketinin Autoaufbereitung, Arwe Automotive Service'nin işlerini de alınca çalışan sayısını 900'e çıkardığını aktardı. Turabi Yıldız, "Almanya'nın 60 ayrı noktasında her türlü araç bakımını üstleniyoruz. 2011 yılında 5 milyon yıllık cirosu bulunan şirketimizin yıllık cirosu 40 milyon Euro'yu buldu" dedi.

 

ALMAN BELEDİYE BAŞKANINDAN KUTLAMA ZİYARETİ

Tip-Top Autoaufbereitung'un geçtiğimiz günlerde Autohaus dergisinde geniş yer bulması, şirketin merkez ofisinin bulunduğu Neuss şehrinin Belediye Başkanı Reiner Breuer'in de dikkatini çekti. Turabi Yıldız'ı arayarak randevu alan Neuss Belediye Başkanı Reiner Breuer, şirketin merkez ofisini ziyaret ederek, başarısından dolayı iş insanını kutladı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 12113
 Dün : 15571
 Toplam : 39696981
 Ip No : 3.238.62.144