Sürmanşet 22.4.2019 16:00:22 904 defa okundu

Tunceli’den Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya tepki

Tuncelililer Hemşerilerine Sahip Çıktı! Alanda “Dersim’in onuru Kılıçdaroğlu” sloganı yankılandı. VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Eylemde, Kılıçdaroğlu’na yanındayız mesajı verilirken, sık sık hak-hukuk-adalet sloganları atıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı kınamak için Tunceli merkezde bugün binlerce kişi toplandı. Bu partinin il teşkilatı öncülüğünde gerçekleştirilen tepki eyleminde, sık sık “Dersim’in onuru Kılıçdaroğlu” “Soylu istifa” “Hak-hukuk-adalet” sloganları atıldı. Burada yapılan açıklamada, “Hemşerimiz Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan faşist saldırıyı şiddetle kınıyoruz” denildi.

 

“Yanındayız”

Bugün saat 12.00’da Tunceli merkez Yeraltı Çarşısı üstünde toplanan kalabalık, CHP genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıyı protesto etti. “Dersim’in onuru Kılıçdaroğlu” “Soylu istifa” “Susma sustukça sıra sana gelecek” ve “Dersim faşizme mezar olacak” sloganlarının sık sık atıldığı tepki eyleminde konuşan CHP Tunceli İl Başkanı İrfan Bozkurt, Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na “yanındayız” mesajı verdi ve yapanlar hak ettiği cezayı alması gerektiği çağrısında bulundu. “İçiniz rahat olsun. Hiçbir zaman sizi yalnız bırakmayacağız” denilen açıklamaya Tunceli ESOB, TSO, Baro ve ilçelerden gelenler de katıldı.

 

TKP “Hemşerimiz Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan faşist saldırıyı şiddetle kınıyoruz”

Tunceli Belediye Başkan Vekili Candan Badem de eylemde söz alarak bir konuşma yaptı. Badem, Kılıçdaroğlu’na yapılanların geçmişte Sivas, Maraş ve Çorum’da yaşananları hatırlattığını söyledi.

 Türkiye Komünist Partisi olarak bu saldırıyı kınadıklarını söyleyen Candan Badem, “Sevgili Dersim halkı belediye başkan vekili olarak, partimiz Türkiye Komünist Partisi adına hemşerimiz CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan faşist saldırıyı şiddetle kınadığımızı ifade ediyorum. Türkiye Komünist Partisi, bu saldırganları Sivas’tan, Maraş’tan, Çorum’dan tanımaktadır. Seçimi kaybetmenin hıncını demokrasi güçlerine saldırarak çıkarmaya çalışanlara geçit vermeyeceğiz. Faşizme karşı hep birlikte mücadele edeceğiz.”  dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5591
 Dün : 16130
 Toplam : 30707529
 Ip No : 35.175.200.4