Mazgirt 31.3.2020 08:45:39 6962 defa okundu

Tunceli’deki TOKİ Kura Çekimleri Ertelendi

Aralarında Tunceli’nin de olduğu bir çok ilde TOKİ’nin 100 bin sosyal konut projesine, korona virüsü tedbirleri kapsamında ara verildiği duyuruldu.

Okurlarımızın da sık sık bize yönelttiği bu yöndeki soruya, Çevre ve Şehircilik Tunceli Müdürü Önder Yurdakul şu açıklamayla yanıt verdi; “Tüm Türkiye’de olduğu gibi, Tunceli’de de daha önce duyurduğumuz TOKİ kura çekimleri yapılamayacak.”  Bu açıklamayla 13 Nisanda Tunceli’de yapılacağı duyurulan kura çekiminin yapılmayacağı kesinleşmiş oldu.

Yurdakul “İlerleyen tarihlerde duyurusu yapılacaktır”

Çevre ve Şehircilik Müdürü Önder Yurdakul, TOKİ’nin 100 Bin Sosyal Konut projesine dair açıklama yaptı. Daha önce bakanlıkça da yapılan açıklamaya rağmen, Tunceli genelinden bizi arayan vatandaşlar, kuranın 13 Nisanda yapılıp yapılmayacağını soruyordu.

Biz de konuyla ilgili Müdür Yurdakul’un bilgisine başvurduk.

Yurdakul, kurumunun bağlı olduğu Bakanlıkça yapılan açıklamayı başvuru sahipleriyle bir kez daha paylaştı ve 13 Nisanda kura çekiminin yapılmayacağını duyurdu.

Açıklamada; “Küresel çapta yaşanan ve ülkemizi de etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı ülkemizin tüm kurumları etkin ve koruyucu önlemler almaktadır.

Devletimizce bugüne dek alınan ve alınacak tedbirler kapsamında kuraları sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınladığımız 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projemizde, hak sahibi olamayan vatandaşlarımızın başvuru bedellerinin banka şubelerinden iadesi sırasında oluşabilecek sağlık risklerini engelleme amacıyla kuralar ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Kura tarihleri daha sonra idaremizin web sayfası ve sosyal medya hesaplarından ilan edilecektir.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 10800
 Dün : 16943
 Toplam : 38464338
 Ip No : 54.160.19.155