Eğitim 22.9.2020 12:13:02 1179 defa okundu

Tunceli’de yüz yüze eğitim başladı

Türkiye’deki yetkililer, korona virüsün etkileri nedeniyle eğitimdeki duruma çözüm bulmaya çalışırken, Tunceli’de yüzyüze eğitim başladı. Bakın Tunceli genelinde kaç öğrenci okula başladı. İşte Tunceli Valisi Özkan'ın eğitime dair mesajı

 

Türkiye’deki yetkililer, korona virüsün etkileri nedeniyle eğitimdeki duruma çözüm bulmaya çalışırken, Tunceli’de yüzyüze eğitim başladı. Tunceli genelinde; ilkokul 1.sınıflarda 778, okul öncesinde 705 öğrenci, seyreltilmiş sınıflarda haftada bir gün olacak şekilde eğitim görecek.

 

DOĞU İLLERİNDE SEYRELTİLMİŞ EĞİTİM

Tunceli, Kars, Ağrı, Erzincan, Iğdır, Ardahan ve Erzurum'da anasınıfı ve 1. sınıflarda seyreltilmiş uygulamalarla yüz yüze eğitim başladı.

Tunceli'de okullara aileleriyle gelen öğrencileri, öğretmenler bahçe kapısında karşılayarak maske kontrolü ve ateş ölçümü yaptı.

Sosyal mesafe kurallarına göre sınıflarına alınan öğrencilerin, heyecanlı olduğu gözlendi.

Kent genelinde 705 anasınıfı, 778 ilkokul birinci sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 1483 öğrencinin uyum eğitimine başladığı açıklandı. Haftada bir gün yüzyüze eğitim görecekleri açıklanan sürece dair bilgilendirmede “Covid-19 nedeniyle Mart ayında ara verilen yüz yüze eğitim bugün anasınıfı ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için yeniden başladı. 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme kriterleri doğrultusunda eğitim-öğretime hazır hale getirdiğimiz okullarımızda bugün il genelinde ilkokulda 1.sınıflarda 778, okul öncesi ise 705 öğrenci okula başlamıştır.” denildi.

 

VALİ ÖZKAN’DAN MESAJ

Vali Mehmet Ali Özkan da valilik sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Bugün başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılının ülkemize, ilimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, kıymetli öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize sağlıklı, başarılı, huzurlu bir ders yılı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 11866
 Dün : 15571
 Toplam : 39696734
 Ip No : 3.238.62.144