Güncel 17.5.2018 16:03:00 5926 defa okundu

Tunceli’de yaşayanların havaalanı çilesi

Türkiye’nin neredeyse tüm illerine havaalanı yapılmışken, Tunceli’dekilerin talebine rağmen Elazığ Havaalanının giriş kapısı değiştirilince mesafe daha da uzadı.

 

Yaklaşık 140 km mesafedeki havaalanına ulaşmak ayrı eziyetken,  gelen yolcular ise daha dertli. Uçaktan indiklerinde içeriye bırakılmayan Tunceli VIP minibüslerine binmek için bagajlarıyla yaklaşık 2 km yürümek zorunda kalan yolcular da, yolcu taşımacılığı yapan VIP minibüslerinin şoförleri de tepkili.

 

3 ili birleştirebilirlerdi AMA!

Tunceli, Bingöl, Elazığ ve hatta Diyarbakır’ın bu illere yakın olan ilçelerinin dahi rahatlıkla kullanabileceği bir havaalanı Kovancılar ilçesinde yapılabilirdi ancak Tunceli’deki gerek bürokrasi gerekse TSO ile ESOB da dahil STK ile kurumların rahatlığının sonunda, uçak yolculuğu ilimizdekiler için adeta eziyete dönüşüyor. Gece geç saatler ile sabahın çok erken saatlerinde kalkan uçaklara yetişmek için en az üç buçuk saat önce yola çıkmak zorunda kalan Tunceli’den Elazığ Havaalanına giden yolcular, dönüşte de ayrı bir eziyet yaşıyor.

Havaalanının içine girmelerine izin verilmeyen Tunceli’den giden yolcu taşımacılığı yapan minibüslerden ötürü, gelen yolcular bagajlarını dış kapıdan çıktıktan sonraki alana kadar taşımak zorunda kalıyor. Özellikle ağır bagajları olan yaşlı ve hastalar ile bebekli yolcular için bu durum daha da katlanılamaz halde.

Yetkililere seslerini duymaları çağrısında bulunan Müslime Aydın, ilerleyen yaşına rağmen bu eziyeti yaşadığı için çok öfkelendiğini söyledi.

Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in sorunlara çabuk çözüm bulduğunu ifade eden Aydın, “Bu duruma da el atmasını istiyorum. Yaşlıyım. Hem de hastayım. Bakın halime. Yürüyemiyorum ama minibüsleri içeri bırakmıyorlar diye yürüyoruz. Buraya kadar taksi de kısa mesafe diye getirmiyor. Diyorlar ki havaalanındaki taksiciler ve HAVAŞ otobüsleri şikayet ediyormuş Tunceli’den gelen minibüsler girmesin diye. İyi de bizim arabalara binenler zaten HAVAŞ’ın yolcusu değil. Taksi ile de gidebileceğimiz gibi değil. Yani onların hiç birine zararı yok. Demek ki bizim Tunceli sahipsiz ki, biz bu çileyi çekiyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3894
 Dün : 21762
 Toplam : 25984593
 Ip No : 54.196.26.1