Manşet 13.1.2018 18:05:29 1183 defa okundu

Tunceli’de YKS  Deneme Sınavı

Üniversite sınavına hazırlanan Tunceli genelindeki okullarda okuyan son sınıf öğrencilerine yönelik deneme sınavları yapılıyor. Bu bağlamda dört deneme sınavı planlandığı açıklanırken, Tunceli Valisi Tuncay Sonel’in talimatıyla başlayan uygulama kapsamında, bu eğitim-öğretim yılında yapılacak olan YKS’ye (Yüksek Öğretim Sınavı) TYT (Temel Yeterlilik Sınavı) ve AYT’de (Alan Yeterlilik Testi) ile öğrencilerin başarısını arttırmak amaçlanıyor.

“Amaç; sınav heyecanını yenmelerine katkı sunmak”

Vali Tuncay Sonel’in, deneme sınavlarının amacını öğrencilerin heyecanlarını yenmelerine katkı sunmak olarak açıkladığı uygulamanın devam edeceği bildirildi. Sonel imzalı yapılan yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verildi, “Öğrencilerimizin hazırlanmakta oldukları üniversite sınavlarına girmeden önce, sınav heyecanlarını yenmeleri ve varsa eksikliklerini görmeleri ayrıca bu eksikliklerini gidermeleri noktasında faydalı olacaktır. Tüm öğrenci evlatlarımıza, devletimizin bütün imkânlarını seferber ederek, onların gelecekte en güzel şekilde yetişmelerini ve vatana millete hayırlı birer evlat olmaları için biraz da olsa katkımız olsun istiyoruz. Bu bağlamda, 2017-2018 eğitim öğretim yılında yapılacak olan YKS, TYT, AYT’de öğrencilerimizin başarısını arttırmak amacıyla deneme sınavlarına devam edilecektir”

 

Sistem nasıl işleyecek?

Toplam 673 öğrencinin katıldığı deneme sınavı optik formları, okul müdürlükleri tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilecek. Sınav koordinatörlüğü tarafından değerlendirilen sınav sonuçları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara ulaştırılacak.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6240
 Dün : 16118
 Toplam : 26042712
 Ip No : 54.224.56.126