Eğitim 22.5.2019 10:34:51 1026 defa okundu

Tunceli’de Müzeler Haftası kutlandı

Her yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında Müzeler Haftası kutlanıyor.

Müzeler Haftası nedeniyle Atatürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi'nin düzenlemiş olduğu törene katılan Tunceli Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci müzelere verdiği değeri;  “Müzelerin, geçmişle gelecek arasında kurduğu köprü nedeniyle sanıldığından da önemli olduğunu düşünüyorum.” sözleriyle ifade etti.

 

“Müzelere verilmesi gereken ilgi artarak devam etmeli”

 

Müzeler Haftası nedeniyle bir kutlama gerçekleştirildi. Burada konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ekmekci; “Ülkemizde var olan müzelerin çoğunu gezmiş biri olarak, insanlığın geçmişinden bugüne taşıdığı eserleri görmenin, bana geçmişi anlayıp geleceği inşa etmek noktasında büyük katkıları olduğunu söylemeliyim. Geçmişle gelecek arasında kurduğu köprü nedeniyle, müzelerin sanıldığından da önemli olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle, özellikle yeni kuşaklara müze gezme alışkanlığı kazandırmanın gereğini inanıyorum. Okulumuzda bulunan İl Eğitim Müzesi'ni göreve başladığım ilk günlerde ilçe ve şube müdürlerimle gezdim. Eğitim adına atacağımız her adımda, bizden önce burada kimlerin neyi, nasıl yaptığını müzeyi gezerek öğrendim. Bütün öğretmen arkadaşımın ve öğrencilerimizin İl Eğitim Müzesini gezmesi gerekiyor. Müzelere gereken ilginin artarak devam etmesi dileği ile Müzeler Haftasını kutluyorum.” dedi.

 

‘Geçmiş Gelecek İçindir’

Yapılan konuşmaların ardından ''Geçmiş, gelecek içindir'' ve ''Geçmiş gelecek içindir, tarihimiz ve biz'' konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Daha sonra okul öğrencileri tarafından hazırlanan müzik sunumu ve folklor grubunun gösterisi gerçekleştirildi.

 

İl Eğitim Müzesi'nin gezilmesinin ardından, Müzeler Haftası kutlama programı sona erdi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7095
 Dün : 18512
 Toplam : 31330447
 Ip No : 3.226.243.130