Spor 1.8.2019 09:22:41 1908 defa okundu

Tunceli’de Golf keyfine günler kaldı

“Golf zengin sporu olarak bilinse de biz bu yargıyı yıkacağız” VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Öğretim Üyesi Alper Polat; “Munzur Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Yapı İşleri Teknik Daire Başkan Vekiliyim. Bu golf sahası ilimize Spor Toto, Tunceli Valimiz Tuncay Sonel ve Munzur Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Ubeyde İpek’in katkılarıyla, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun destekleriyle kazandırıldı. Sahanın yapım işini üstlenen Cengizhan Beyin de katkılarıyla ilimize güzel bir spor tesisi kazandırılmış oldu. Emeği geçen herkese buradan teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 

“Bu yıl Spor Bilimleri Fakültesi öğrenci alımına başlayacak”

Golf aslında çok yaygın bir spor değil. Genellikle zengin sporu olarak bilinir ama biz bu yargıyı yıkmak istiyoruz. Bu yıl üniversitemizde Spor Bilimleri Fakültesi de faaliyete geçecek. Öğrenci alımına başlayacağız. Golf eğitimi veren hocalarımızın desteğiyle hem spor bilimlerini tercih eden öğrencilerimizin faydalanması hem de Tunceli’de bu spora merak saran vatandaşlarımızın faydalanması sağlanacak.

 

“Üniversite Tunceli’nin”

Sayın Rektörümüzün de sürekli belirttiği gibi, üniversite hepimizin, üniversite Tunceli’nin. Bu şekilde bakarsak, bu spora merak saran Tuncelili hemşerilerimiz golf sahamızdan faydalanabilir.

 

“Profesyonel eğitimler alarak golf eğitimi vereceğiz”

Bu sahanın bakımı ve işletmesi için öncelikle profesyonel destek alacağız. Bunun yanı sıra, eğitim amaçlı da profesyonel destek almayı düşünüyoruz. Türkiye çapında golf sporuyla uğraşan sporcuların birçoğu Tuncelili. Sayın Bakanımız açılışa geldiği zaman Golf Federasyonu Başkanımız da buraya gelmişti. Üniversitemize ve şehrimize golf ile ilgili destek verecekleri sözünü verdiler. Spor Fakültesindeki hocalarımızın da desteğiyle eğitimler alarak bu sahanın işlerliğini sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 20891
 Dün : 24672
 Toplam : 32964031
 Ip No : 3.234.214.179