İlçe Haberleri 13.9.2019 08:34:40 1708 defa okundu

Tunceli’de Aşure Günü

12 İmam Oruçları pişirilen Aşure ile son buldu. VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Tunceli Valiliği tarafından vatandaşlara aşure ikram edildi. Etkinlikte konuşan Tunceli Valisi Tuncay Sonel, “Aşure günü, paylaşmanın, kardeşliğin ve dayanışmanın günüdür. İdrak ettiğimiz Muharrem ayı ve aşure lokmamızın huzur ve bereket getirmesini dilerim.” dedi. Munzur Üniversitesi Alevilik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Kadir Bulut’un okuduğu duaların ardından vatandaşlara aşure dağıtıldı. 

 

“Aşure günü paylaşmanın, kardeşliğin ve dayanışmanın günüdür”    

Tunceli merkezdeki yeraltı çarşısı üzerinde aşure günü etkinliği düzenlendi. Tunceli Valiliği tarafından düzenlenen etkinliğe Vali Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğg. Turgay Aras, Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Atbaş, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Reha Asan, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ve Akın Zor, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Alb. Sinan Şen, ilçe belediye başkanları, AK Parti İl Başkanı Fatih Tek, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Alevi dedeleri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Muharrem ayının, aşurenin birlik ve beraberliğin en somut göstergesi olduğunu belirten Vali Sonel, "Aşure günü paylaşmanın, kardeşliğin ve dayanışmanın günüdür. İdrak ettiğimiz Muharrem ayı ve aşure lokmamızın huzur ve bereket getirmesini dilerim. Allah kabul etsin” dedi.

 

Sonel’in konuşmasının ardından Munzur Üniversitesi Alevilik Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Dede Kadir Bulut dua okudu. Ardından vatandaşlara aşure ikram edildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4021
 Dün : 15526
 Toplam : 36630874
 Ip No : 3.235.75.174