İlçe Haberleri 1.7.2020 23:55:21 8327 defa okundu

Tunceli’de 29 yere giriş yasaklandı

Tunceli'de 29 yer, 15 gün süreyle geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi. İşte yasaklı alanlar:

 

Tunceli'de 29 yer, 15 gün süreyle geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildi. Valilik sitesinden yapılan açıklamada; “Valiliğimiz öncelikle vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi maksadıyla; emniyet ve asayiş temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbiri almaktadır.

Terörle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğinin korunması bakımından girilmesinde sakınca bulunan, aşağıda koordinat bilgileri yazılı Tunceli Merkez, Ovacık, Pülümür, Hozat ve Nazımiye İlçe sınırları içerisindeki (29) ayrı bölgede 1 Temmuz 2020-15 Temmuz 2020 tarihleri arasında Geçici Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilmiştir.ifadelerine yer verildi.

 

15 kırsal alana giriş yasak

Tunceli Valiliği tarafından merkez, Hozat, Ovacık, Nazımiye ve Pülümür ilçelerinin bazı kırsal alanlarına girişe yasak getirildi. 29 bölgenin 1 Temmuz ile 15 Temmuz 2020 tarihleri arasında geçici özel güvenlik bölgesi ilan edildiği bildirilen açıklamada, bu yasağın vatandaşların can ve mal güvenliği açısından alındığı belirtildi.

Koordinatları paylaşılan geçici özel güvenlik bölgelerinin merkeze bağlı Bali Deresi, Kutu Deresi, Baylık Köyü Bölgesi, Çığırlı Yaylası Bölgesi, Karameşe Bölgesi, Tapan Tepe Bölgesi, Kurutlu Mahallesi Bölgesi, Vezgür Tepe Bölgesi, Yakacık Mahallesi Bölgesi, Doğanca Mahallesi Aktaş Deresi Bölgesi, Kınıkan Tepe Bölgesi, Eğerci Mahallesi Bölgesi, Karadere Bölgesi, Maden Deresi Bölgesi, Nazımiye ilçesine bağlı Hanköy Mahallesi Bölgesi, Dokuzkayalar Bölgesi, Tavuklu Mahallesi Doğantaş Köyü Bölgesi ve Pülümür ilçesine bağlı Kızılmescit ve Altınhüseyin Köyü bölgesi, Hozat ilçesine bağlı Ali Boğazı Bölgesi, Kıran Deresi Bölgesi, Beyazdağ Bölgesi, Ovacık ilçesine bağlı Eroğlu Mahallesi Bölgesi, Balkayalar Bölgesi, Gayretbaba Bölgesi, Gölanyaylası Bölgesi, Mahmutkömü Tepe Bölgesi, Aslıca Köyü Bölgesi, Eroğlu Mahallesi Bölgesi, Sincikdağı Tepe Bölgesi olduğu açıklandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 13391
 Dün : 22719
 Toplam : 40263141
 Ip No : 3.238.147.211