İlçe Haberleri 12.2.2020 20:08:17 2830 defa okundu

Tunceli genelinde kar esareti

Tunceli’de bu sabah başlayan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar meydana geldi.

Gün boyunca süren yağış nedeniyle birçok yol kapanırken, vatandaşlar zor anlar yaşadı. Tunceli'de şehirlerarası yollarda bile kar temizleme çalışmalarının yapılmadığı görüldü. Buzlanmaya rağmen, Tunceli Karayolları ve İl Özel İdaresi’nin kar temizleme ve tuzlama çalışması yapmaması nedeniyle yollarda zaman zaman kazalar meydana geldi. Ulaşım aksadı. Köy yollarının yanı sıra, şehirler arası yollar dahi ulaşıma kapandı.

 

Tunceli’de yollar kapandı, kazalar meydana geldi

Tunceli genelinde süren kar yağışı nedeniyle birçok köy yolu kapanırken, sürücüler zor anlar yaşadı. Ulaşımda oluşan aksamalar nedeniyle kazalar meydana geldi. Yollarda oluşan buzlanmaya rağmen, Tunceli Karayolları Şube Şefliği ile İl Özel İdaresi tarafından temizleme ve tuzlama çalışmasının yapılmadığı görüldü. 

Bu arada Tunceli-Elazığ Karayolu ile Hozat, Pülümür ve Ovacık yollarında ulaşım aksadı, sürücüler zor anlar yaşadı. Yoldan savrulan çok sayıda araç, kar lastiklerine rağmen, yoğun kar yağışı ve buzlanma sırasında yolda kaldı.

 

Cuma duracak, hafta sonu tekrar yağacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan hava durumuna göre, Tunceli’de etkisini gösteren kar yağışı Cuma gününe kadar devam edecek. Kar yağışının, haftasonu tekrar başlayacağı öğrenildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1197
 Dün : 16114
 Toplam : 38403321
 Ip No : 3.228.220.31