Manşet 25.1.2020 10:01:45 1367 defa okundu

Tunceli Valisi Tuncay Sonel'den depreme dair açıklama

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan depreme ilişkin sorularımızı yanıtladı. Vali Sonel, deprem nedeniyle Tunceli'de can ve mal kaybı olup olmadığına dair soruya şu açıklamalarla yanıt verdi.

Vali Sonel “45 araç ve 2 skorsky helikopter Elazığ’a gönderildi”

“12 kişilik hasar tespit ekibi Malatya’ya intikal etti”

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, Elazığ’da meydana gelen deprem ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu. Vali Sonel, yapılan çalışmalar sonucu ilimizde olumsuz bir durum olmadığının tespit edildiğini açıkladı. Tunceli’den birçok arama-kurtarma ekibinin yanı sıra çeşitli kurumlardan da personel görevlendirilerek Elazığ ve Malatya’ya gönderildiğini söyleyen Sonel “Bugün ilimizden sabah erken saatlerde 6 ekip, toplam 12 kişi hasar tespit çalışmaları için Malatya’ya intikal etti. Pertek Belediyesi’nden de 50 kişilik yardım ve kurtarma ekibini gece saatlerinde Elazığ’a gönderdik.” dedi.

 

Tunceli Valisinden Açıklama

Tunceli Valisi Tuncay Sonel, gece saatlerinde yaşanan depreme ilişkin bir açıklama yaptı. Vali Sonel açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Depremin olduğu ilk dakikadan itibaren Tunceli merkez, 7 ilçemiz, köylerimiz ve mezralarımızda herhangi bir olumsuz durum olup-olmadığıyla ilgili AFAD’ımız, jandarmamız, emniyetimiz ve ilgili birimlerimizle temasa geçilmiş ve Tunceli genelinde olumsuz bir durumun olmadığı tespit edilmiştir. Bölgemizdeki depremi Tunceli olarak hissettik. Merkez ve 7 ilçe merkezimizi de araştırdık. Olumsuz durum yok. Köylerimize de ulaştık. Şükür sıkıntı yok. Depremin olduğu ilk dakikadan itibaren AFAD, jandarma ve emniyetimiz başta olmak üzere tüm ekiplerimiz teyakkuza geçti.

Depremden hemen sonra, Tunceli’den AFAD, jandarma, sağlık ekiplerimiz, 7 ambulans,1 UMKE, 3 arama köpeği, 1 Tunceli JAK, 1 Diyarbakır SAK, 1 JÖAK Timi olmak üzere; toplamda 383 personel, 45 araç ve 2 Skorsky helikopter görevlendirdik. Ekiplerimiz çalışmaya da başladı.

Ayrıca, bugün ilimizden sabah erken saatlerde 6 ekip, toplam 12 kişi hasar tespit çalışmaları için Malatya’ya intikal etti.

Türk Telekom’dan 3 personel ise telefon ve internet alt yapısı için Elazığ’a gitti.

Sağlık Müdürlüğü’nden çevre teknisyeni 3 kişi su numunelerinde çalışmak üzere Elazığ’a geçti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzden de gece 4 kişilik psikososyal ekibini Elazığ’a gönderdik. Yine, Pertek Belediyesi’nden de 50 kişilik yardım ve kurtarma ekibini gece saatlerinde ve depremden kısa süre sonra yani Elazığ’a gönderdik.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1478
 Dün : 19135
 Toplam : 39221705
 Ip No : 23.21.4.239