Sürmanşet 15.4.2018 22:42:26 2717 defa okundu

Tunceli TSO’da Seçim

Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri bugün sandık başındaydı. Yeni yönetim kurulu üyelerini seçmek üzere oy kullanan sanayiciler, altı meslek gurubundan toplam 13 üye seçti. İşte seçilen o isimler

Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri bugün sandık başındaydı. Yeni yönetim kurulu üyelerini seçmek üzere oy kullanan sanayiciler, altı meslek gurubundan toplam 13 üye seçti. Mavi ve turuncu renklerle gidilen seçimde, sadece bir kadın aday vardı. 6. Meslek Grubundan aday olan Diren Gökyıldız Tulga mavi listeden seçilirken, bu guruptan 6 kişi seçimi kazandı. Turuncu listeden seçilenlerin sayısı ise 7 oldu. TSO’da toplam altı sandığın kurulduğu seçimde kazanan 13 kişi, 21 Nisan Cumartesi günü kendi aralarında bir seçim daha yaparak Yönetim Kurulu Başkanı ve Meclis Başkanı seçecek.

 

Güntaş mı başkan olacak?

 

Tunceli EMEK- Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri 15 Nisan 2018 Pazar günü (bugün) sandığa giderek yeni yönetim kurulu üyelerini seçti. Toplam altı meslek grubunda 13 kişinin seçildiği oylamalar sabah 09.00’da başladı, 17.00’da sona erdi. Merkez İlçe Seçim Kurulu’nun yetkilendirdiği görevlilerin de hazır bulunduğu seçimde, iki liste yarıştı.

Oda başkanıyken geçtiğimiz ay hayatını kaybeden Yusuf Cengiz’in geçtiğimiz yıl ertelenmeden önce oluşturduğu liste turuncu renk ile seçime katılırken, önceki dönemlerde oda başkanlığı yapmış olan Ali Asker Güler’in de desteklediği adaylar ise mavi rengi tercih etti.

Turuncu listenin 7 üye, mavi listenin ise 6 üyeyle kazandığı TSO seçiminde kazanan bu 13 kişi önümüzdeki cumartesi günü tekrar sandığa giderek oda başkanı ile meclis başkanı seçecek.

Geçtiğimiz yıl TOBB tarafından ertelenmeden önce adaylığını açıklayan İş insanlarımızdan Erdal Güntaş, daha sonra Yusuf Cengiz’in ricasıyla adaylıktan çekildiğini duyurmuştu.

Cengiz’in listesinde yer alarak seçime gitmesi beklenen Güntaş’ın adı şimdi başkanlık için dillendiriliyor. Turuncu listeden başka aday çıkmazsa, Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni başkanını kazanan bu yedi kişi belirleyecek. Bu arada seçimde mavi listeden kimin aday olacağına dair henüz bilgi edinilemezken, seçim sürecinde de, “Her arkadaşımız bu görevi üstlenebilir. Biz de illa şu kişi olacak diye bir kural yok” tarzında açıklamalarda bulunmuşlardı.

Başkanlık için adı dillendirilen Erdal Güntaş ise, Tunceli EMEK’e “Olup olmaması çok önemli değil. Herkes olabilir. Ben bize güvenerek oy veren herkese teşekkür ediyorum.” demekle yetindi.

İşte kazananlar ve meslek guruplarıyla listeleri:

  1. Gurup: Ali Kaya, Murat Dargın (Turuncu Liste)
  2. Gurup: Zafer Tonç, Zeynel Açıkgöz (Turuncu Liste)
  3. Gurup: Ercan Sadağ, Sezai Yıldız (Mavi Liste)
  4. Gurup: Ümit Biter, Hüseyin Çelik (Mavi Liste)
  5. Gurup: Erdal Güntaş, Ali Güyüldar, Hasan Hüseyin Coşkun (Turuncu Liste)
  6. Gurup: Taylan Güler, Diren Gökyıldız Tulga (Mavi Liste)

İki dönem Yusuf Cengiz’in listesinden seçilen, bu dönem de aday olan Kazım Korkmaz ile Cem Balo seçilemezken, Ali Güyüldar ile Ali Kaya yeni dönemde de üyelerden aldıkları oylarla meclise girmeye hak kazandı.

 

Bu; Kadın üyeye yönetimde yer verilsin talebidir!

Gazete olarak temenni ve beklentimiz ise, seçimde taraf olmadığımız halde, yeni seçilecek      başkanın tek kadın aday olan Diren Gökyıldız Tulga’yı yönetimde kendi listesinden seçilmemiş olsa dahi Meclis Başkanlığına getirmiş olması.

Not: Fransızca Groupe sözcüğünün grup olarak yazıldığını bildiğimiz halde, Türkçe olmayan bu sözcüğün okunuşunu kolaylaştırmak ve Türkçeleştirmek maksatlı gurup olarak yazılmıştır.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6634
 Dün : 11949
 Toplam : 25534978
 Ip No : 54.162.239.233