Eğitim 12.10.2020 17:36:22 1062 defa okundu

Tunceli Milli Eğitim Müdürü Ekmekci

“4 bin 500 öğrencimiz özledikleri arkadaşlarına, öğretmenlerine ve okullarına kavuşacak”

 

Yüz yüze eğitim kısmen de olsa başladı. Tunceli’de de bugün başlayan yüz yüze eğitim nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci bir mesaj yayınladı. Ekmekci, “yüz yüze eğitim için ders zili çalacak olmasının heyecanı içerisindeyiz.” diye başladığı mesajında, eğitime ara verildiği dönemde yapılan çalışmaları da paylaştı. Müdür Ekmekci, ebeveynlere de seslendi.

 

“YAPTIKLARIMIZ VE YAPACAKLARIMIZ”

Tunceli Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci, yüz yüze eğitimin başlaması öncesinde bir mesaj yayınladı. “2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı'na 31 Ağustos'ta uzaktan eğitim ile 21 Eylül'de okul öncesi ve 1. sınıfların yüze yüze, 5 Ekim'de ise mesleki ve teknik Anadolu liseleri, çok programlı Anadolu liseleri, mesleki eğitim merkezleri, güzel sanatlar lisesi ile spor liselerinde, tüm sınıf seviyelerinde yüz yüze uygulama eğitimlerine başlamıştık.

Bu süreçte bir yandan da ilimiz halk eğitim merkezlerinde maske üretimi ile öğrencilerimizin maske ihtiyacını karşıladık, çevrim içi toplantılar ile velilerimizi bilgilendirdik. Yine bu süreçte uzaktan eğitime erişimde sıkıntı yaşayan öğrencilerimiz için, gerekli tedbirleri alarak gerek EBA Destek Noktası gerekse EBA Mobil destek araçlarımız ile bu sorunu çözdük.” diyen Ekmekci, bugün ilkokul 2,3,4, ortaokul 8, lise hazırlık sınıfları ve 12. sınıf öğrencilerin yüz yüze eğitime başlayacağını duyurdu.

 

İl genelinde yaklaşık 4 bin 500 öğrencinin eğitim-öğretime başlamasının beklendiğini aktaran Müdür Ekmekci, velilere de seslendi ve şunları söyledi;

“Bütün velilerimiz müsterih olsunlar; ilimiz genelindeki tüm eğitim kurumlarımızı salgın tedbirleri doğrultusunda yeniden yapılandırdık ve söz konusu okul/kurumlarımızda Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu doğrultusunda yüz yüze eğitimlerin daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda gerçekleştirilmesi için gerekli tüm tedbirleri aldık. Buna göre; öğrencilere, okulda geçirdikleri ders içi/dışı saatlerde maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymaları hususunda rehberlik ve yönlendirmeler yapılacaktır. Bu bağlamda okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından takipleri yapılarak okulda gerekli bilgilendirmeler yapılmış olacaktır.

Öğrencilerimizi okullarımızla tekrar buluşturmanın heyecanını ve sevincini yaşıyoruz. Temennimiz şu anda eğitimlerine uzaktan eğitim ile devam edecek diğer kademedeki öğrencilerimizle de en kısa sürede yüz yüze eğitim-öğretime başlamaktır. Bu da hep birlikte fiziki sosyal mesafe, hijyen ve maske konusunda hassasiyet göstermemiz ve kararlı şekilde uygulamamız ile mümkün olacaktır. Velilerimiz, eğitim yolculuğunun en önemli paydaşlarıdır, Bakanlığımızca hazırlanan ve web sitesinde, sosyal medya hesaplarımızda yayında olan ''Veli Rehberi''ni okumalarını ve bu konuda kendilerinin desteğine her zaman ihtiyaç duyduğumuzu bilmelerini isterim. Olağanüstü zor bir süreçten geçiyoruz. Salgınından hepimiz farklı etkileniyor olabiliriz ama mücadelemiz birlikte ve kuvvetli olmalıdır. Belirsizlik duygusu bizleri kaygılandırabilir. Ancak çocuklarımız için bu kaygıyı iyi yönetmek durumundayız ve bizlerin çocuklarımız için her türlü tedbiri aldığımızı bilmenizi isterim.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4268
 Dün : 23381
 Toplam : 46820770
 Ip No : 54.227.97.219