İlçe Haberleri 8.1.2018 19:56:35 1822 defa okundu

“Tunceli Çok Hızlı Gelişiyor”

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Sarıkamış Şehitleri Anma Yürüyüşü’ne katılmak üzere Tunceli’ye geldi. Ünal, yürüyüşün ardından Vali Tuncay Sonel’i ziyaret etti. Mahir Ünal,  burada yaptığı konuşmada, ilimizin çok hızlı geliştiğini söyledi ve şu ifadeleri kullandı; “Tunceli'nin bölgesinde özel bir değeri var. Tunceli'nin koruduğu, muhafaza ettiği anlam var. Türkiye'nin çeşitliliğini, çok sesliliğini, tarihini, kültürünü bir renk olarak mutlaka koruması gereken bir şehir. O açıdan da Tunceli bizim için son derece kıymetli.”

“Tunceli’de çok önemli projeler yürütülüyor”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Tunceli’deydi. Ünal, Sarıkamış’ta 1914 yılında donarak yaşamını yitiren 60 bin asker için düzenlenen yürüyüşe katılmak üzere geldiği ilimizde Vali Tuncay Sonel’i ziyaret etti ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Ünal, kentte devam eden projeler hakkında aldığı brifingin ardından yaptığı açıklamada, Vali Sonel’e teşekkür etti. Sonel’in Tunceli'ye yeni bir heyecan, yeni bir anlayış getirdiğini söyleyen Ak Partili Ünal, bu kucaklayıcı tavrıyla da devletin şefkatli yüzünü vatandaşa gösterdiğini belirtti.

 

“Kentin çehresi değişiyor”

Ünal, Tunceli’nin yürütülen projelerle çehresinin değiştiğini söyledi ve konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Kentin gelişimini sağlayacak yeni kaynaklar oluşturmak çok önemli. Yani kentin tarihi dokusunu koruyarak ama kentin gelişmesini sağlayacak kaynakları da inşa ederek devam etmek gerekiyor. Mesela; Tunceli bu haliyle hem rekabet avantajı açısından hem yeni gelişim yetenekleri açısından çok hızlı gelişen bir şehir. Ayrıca, Tunceli'nin bölgesinde özel bir değeri var. Tunceli'nin muhafaza ettiği anlam var. Türkiye'nin çeşitliliğini, çok sesliliğini, tarihini, kültürünü bir renk olarak mutlaka koruması gereken bir şehir. O açıdan da Tunceli bizim için son derece kıymetli. Tunceli’de çok önemli, kentin gelişmesine katkı sağlayan projeler yürütülüyor. Adeta kentin çehresi değişiyor.”

 

Sarıkamış’ta yaşamını yitirenler anıldı

Sarıkamış Harekatı'nın 103. Yılı nedeniyle Tunceli'de anma yürüyüşü düzenlendi. Çok sayıda kişinin katıldığı yürüyüş, Atatürk Mahallesi’nde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu binası önünden başladı ve Valilik bahçesinde yapılan konuşmaların ardından sona erdi.   

 

Ne olmuştu?

1914 yılının 15-22 Aralık tarihleri arasında, Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarında, Kars’ı Ruslardan geri almak için harekata katılan 60 bin asker donarak hayatını kaybetmişti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 484
 Dün : 11949
 Toplam : 25528828
 Ip No : 54.80.58.121