Manşet 7.11.2019 09:18:36 512 defa okundu

Tunceli Barosu da katıldı

İstanbul başta olmak üzere Tunceli, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Şanlıurfa, Diyarbakır, Aydın ve Van baro yönetimleri, aldıkları güncel tarihli yeni kararları TBB’ye eş zamanlı sundu.

TBB’nin “seçimli olağanüstü genel kurula gidebilmesi” için gereken 10 baro şartının sağlandığını belirten İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, “TBB’nin en kısa zamanda genel kurul kararı alması gerekiyor” dedi.

 

11 barodan TBB’ye olağanüstü genel kurul çağrısı

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu’nun olağanüstü genel kurul taleplerini ‘usul’ gerekçesiyle reddettiği 10 baro, geçtiğimiz hafta içinde TBB’nin “seçimli olağanüstü genel kurula gidebilmesi” için yönetim kurullarında güncel tarihli yeni karar aldı. Tunceli Barosu’nun da katılmasıyla genel kurul çağrısı yapan 11 baro, dün eş zamanlı verdikleri dilekçeler ile TBB’yi olağanüstü genel kurula çağırdı.

 

İstanbul başta olmak üzere Tunceli, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Şanlıurfa, Diyarbakır, Aydın ve Van baro yönetimleri, bu hafta toplanması beklenen TBB Yönetim Kurulu’nun en kısa zamanda seçimli olağanüstü genel kurul kararı almasını beklediklerini açıkladı.

 

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, “11 baro olarak bugün dilekçeleri TBB’ye sunduk. Bu süreçten sonra karar TBB Yönetim Kurulu’nda alınacak. TBB seçimli ya da seçimsiz olağanüstü genel kurul kararı almak zorunda. Ancak ne zaman yapılacağına dair bir süre öngörmek zor. Biz en kısa zamanda olmasını istiyoruz” dedi.

 

NE OLMUŞTU?

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanlığı’nda yapılan adli yıl açılış törenine, 52 baronun boykotuna rağmen katılarak tepki çekmişti.

Feyzioğlu için süreç, 52 baronun boykot etmesine karşın Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen adli yıl açılış törenine katılmasıyla başlamıştı. Olağanüstü kongre çağrılarından ilki, o dönemde Ankara Barosu tarafından yapılmıştı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1109
 Dün : 12638
 Toplam : 36651636
 Ip No : 3.230.154.129